REKLAMA

Para prezydencka rozpoczęła wizytę w Watykanie

  • Autor: PAP
  • 08 listopada 2015 16:31
Para prezydencka rozpoczęła wizytę w Watykanie Prezydent Andrzej Duda zaraz przed startem do Rzymu wita się z dziennikarzami (fot. Twitter)

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczął w niedzielę po południu wizytę w Watykanie. Jej pierwszym punktem jest msza święta w Bazylice św. Piotra przy grobie świętego Jana Pawła II.

W poniedziałek para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Odbędzie się taż spotkanie z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. Prezydent odznaczy także polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej.

"Wizyta ma też wymiar dyplomatyczny. Dzisiaj bardzo wiele tematów także polityki światowej osobiście interesuje papieża Franciszka. Zakończył się niedawno synod o rodzinie. Jest także kwestia migracji, polityki zrównoważonego rozwoju. To wszystko będzie przedmiotem rozmowy w Watykanie" - powiedział PAP przed wizytą prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

"Jest też wymiar relacji państwo polskie - Kościół katolicki. W przyszłym roku są dwa bardzo ważne wydarzenia. Po pierwsze Światowe Dni Młodzieży. To społecznie największe wydarzenie międzynarodowe, które będzie miało miejsce w Polsce, właśnie z udziałem papieża Franciszka. To oczywisty temat do rozmowy. Mamy także 1050-lecie chrztu Polski. To też bardzo ważny element wspólnej relacji państwo-Kościół" - dodał.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach 26-31 lipca 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA