REKLAMA

Para prezydencka spotka się z parą książęcą Liechtensteinu

  • Autor: PAP/EM
  • 22 marca 2017 13:54
Para prezydencka spotka się z parą książęcą Liechtensteinu Para prezydencka spotka się z parą książęcą Liechtenstainu. (fot.prezydent.pl)

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przyjmą w środę (22 marca) w Belwederze na prywatnym spotkaniu parę książęcą Liechtensteinu: księcia regenta Alojzego z małżonką księżniczką Zofią - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

"Dzisiaj w Belwederze polska para prezydencka przyjmie na prywatnym spotkaniu parę książęcą Lichtensteinu, księcia regenta Alojzego z małżonką Zofią" - powiedział Szczerski. Jak zaznaczył, jest to część prywatnej wizyty pary książęcej w Polsce, związanej z ich działalnością w zakresie kultury.

Szczerski zaznaczył, że rozmowa pary prezydenckiej z parą książęcą będzie dotyczyła m.in. kwestii związanych z przyszłością Europy oraz sytuacji międzynarodowej. Jak dodał, będzie to spotkanie kurtuazyjne.

Liechtenstein to małe górskie państwo w Europie Zachodniej, leżące pomiędzy Austrią i Szwajcarią. Główną rzeką tego kraju jest Ren, a stolicą Vaduz. Państwo nie ma dostępu do morza. Nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen.

Ustrój Liechtensteinu to monarchia konstytucyjna. Formalnie głową państwa jest książę Jan Adam II. Bieżące sprawy polityczne podlegają dziedzicznemu księciu, następcy tronu Alojzemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA