REKLAMA

Para prezydencka z wizytą w Starym Sączu

  • Autor: jk
  • 29 października 2016 15:53
Para prezydencka z wizytą w Starym Sączu Stary Sącz jest miastem rodzinnym ojca głowy państwa prof. Jana Dudy, a sam prezydent związany jest z nim od dzieciństwa. (Fot. prezydent.pl)

• Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybył w sobotę (29 października) do Starego Sącza w woj. małopolskim, gdzie otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta.
• Głowa państwa na lokalnym rynku spotka się też z mieszkańcami.

Wizyta Pary Prezydenckiej w Starym Sączu rozpoczęła się nabożeństwem w klasztorze sióstr Klarysek. W jego trakcie został poświęcony sztandar gminy Stary Sącz. Następnie zaplanowano zasadzenie lipy św. Kingi na dziedzińcu klasztornym.

Podczas uroczystej sesji rady miejskiej prezydent Duda otrzymał tytuł honorowego obywatela Starego Sącza. Miejscowi radni przyznali prezydentowi honorowe obywatelstwo swojego miasta na sesji 26 września tego roku na wniosek burmistrza Jacka Lelka. Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Andrzej Duda osiągnął w gminie Stary Sącz poparcie wynoszące blisko 80 proc. (Fot. prezydent.pl)

 W uzasadnieniu do uchwały przypomniano, że Stary Sącz jest miastem rodzinnym ojca głowy państwa prof. Jana Dudy, a sam prezydent związany jest z nim od dzieciństwa. Tutaj mieszka nadal jego rodzina.

- Bez względu na zajmowane stanowisko (prezydent) zawsze podkreśla w medialnych wypowiedziach związki ze Starym Sączem. Jest z nich dumny i uważa za ważną część swojej życiowej drogi, za lata które go kształtowały. To w Starym Sączu zaczęły się przyjaźnie trwające do dziś. Do naszego miasta wraca z wielkim sentymentem i radością - zaznaczyli radni.

Przypomnieli, że podczas wyborów prezydenckich Andrzej Duda osiągnął w gminie Stary Sącz poparcie wynoszące blisko 80 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA