REKLAMA

Parlamentarzyści PiS: dotrzymamy obietnic

  • Autor: PAP
  • 28 października 2015 15:07
Parlamentarzyści PiS: dotrzymamy obietnic Stanisław Karczewski zadeklarował, że zrobi wszystko, by obietnice wyborcze zostały zrealizowane (fot. stanislawkarczewski.pl)

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który ponownie zdobył mandat senatorski w okręgu nr 49 podkreślił, że wygrana PiS w wyborach to wielkie zobowiązanie.

- Zaraz po ukonstytuowaniu się Sejmu i Senatu chcemy rozpocząć proces legislacyjny nad sztandarowymi naszymi ustawami: Rodzina 500 plus i ustawą przywracającą poprzedni wiek emerytalny – zapowiedział Karczewski w środę podczas konferencji prasowej w Radomiu. - Będziemy chcieli dotrzymać obietnic i wszystkie te nasze projekty i plany wprowadzać jak najszybciej w życie – dodał.

Karczewski pytany o to, czy będzie marszałkiem Senatu, czy ministrem zdrowia powiedział, że są różne spekulacje na ten temat, ale decyzję w sprawie wyboru ministra zdrowia podejmie premier rządu. - Decyzje te zapadną w przeciągu tygodnia, dwóch tygodni – dodał.

Najlepszy wynik w historii prawicy

Lider PiS w regionie radomskim Marek Suski podkreślał, że PiS w okręgu nr 17 - tak jak i w całej Polsce - osiągnął najlepszy wynik w dotychczasowej historii prawicy. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło tutaj prawie 47,49 proc. głosów, a co za tym idzie - pięć mandatów do Sejmu. Kandydaci PiS zwyciężyli także w wyborach do Senatu.

Suski zapowiedział stworzenie przez parlamentarzystów PiS specjalnego zespołu parlamentarnego działającego na rzecz Radomia i regionu radomskiego. Lider PiS w regionie radomskim dodał, że liczy na to, iż w prace zespołu włączą się też pozostali posłowie z Ziemi Radomskiej, także ci z innych ugrupowań.

Co dalej z Warszawą?

Suski był pytany przez dziennikarzy o realizację obietnicy dot. wydzielenia Warszawy z Mazowsza, złożonej przez PiS w kampanii wyborczej w postaci jednego z punków kontraktu, który podpisał podczas pobytu w Radomiu prezes Jarosław Kaczyński. - Znam prezesa już ponad ćwierć wieku i wiem, że on słowa dotrzymuje. Gdyby nie mógł dotrzymać, to znaczy, że się wydarzyło coś zupełnie wyjątkowego. Ale jak znam prezesa, to nawet jeżeli to jego dane słowo nie jest może najlepsze dla sprawy, to dotrzymuje obietnicy. Tu jest dobra sprawa i wierzę, że będzie ono dotrzymane – oświadczył Suski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA