REKLAMA

Partia KORWIN apeluje o bojkot referendum 6 września

 • Autor: PAP
 • 03 września 2015 17:31
Partia KORWIN apeluje o bojkot referendum 6 września Zmiana systemu na JOW-y bardzo niewiele zmieni - twierdzą zwolennicy partii KORWIN. Fot. facebook.com/partiakorwin

Pytania w referendum 6 września są nieprecyzyjne, nieaktualne i niekonstytucyjne; apelujemy o jego bojkot - mówili w czwartek politycy partii KORWIN. Janusz Korwin-Mikke odniósł się także do przerwanych rozmów z Pawłem Kukizem; ocenił, że muzyk chciał stworzyć partię bez programu.

6 września Polacy mają odpowiadać na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Agata Banasik, która prowadziła kampanię referendalną partii KORWiN na konferencji przed Pałacem Prezydenckim przekonywała, że pytania są nieprecyzyjne, nieaktualne i niekonstytucyjne.

Korwin-Mikke doprecyzował, że pytanie o prawo podatkowe jest już nieaktualne, pytanie o finansowanie partii politycznych - źle sformułowane, a ws. JOW "ludzie w ogóle nie wiedzą, o co chodzi".

Zmiana systemu na JOW-y bardzo niewiele zmieni - przekonywał lider partii KORWIN.

Dodatkowe pytania

Banasik dodała, że partia KORWIN zwracała się zarówno do b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, jak i prezydenta Andrzeja Dudy o dodanie do referendum pytań dotyczących m.in.: likwidacji podatku PIT i CIT, zawieszenia obowiązkowego opłacania ZUS, przywrócenie kary śmierci.
Obaj prezydenci zignorowali te postulaty - mówiła Banasiak.

W związku z tym uważamy to referendum za absolutną kpinę z Polaków. Niestety za tę kpinę Polacy będą musieli zapłacić 100 mln zł - dodała i zaprezentował symboliczny rachunek, w formie planszy, dla Komorowskiego. Do tego rachunku powinien "dorzucić się Paweł Kukiz, który w tej hucpie cały czas brał czynny udział".

Sondaże wskazują, że Polacy nie są zainteresowani zbliżającym się referendum, a ci, którzy jeszcze się wahają - prosimy, skoro już zostały zmarnowane nasze pieniądze, to chociaż nie marnujmy naszego czasu i nie idźmy na to referendum - podsumowała Banasiak.

Kukiz chciał "zrobić partię bez programu"

Korwin-Mikke na konferencji odniósł się także do przerwanych rozmów z ruchem Pawła Kukiza. Powiedział, że to były rzecznik ruchu Miłosz Lodowski "storpedował" rozmowy partii Korwin-Mikkego z Kukizem.

Dodał, że "podstawową wadą" Kukiza było to, że chciał "zrobić partię bez programu".

W środę Kukiz poinformował w Katowicach, że ruch zakończył tworzenie list wyborczych do Sejmu i w przyszłym tygodniu przedstawi swoją strategię. Korwin-Mikke skomentował, że już słyszał, że będzie "nowa wersja tych list".

Korwin-Mikke ocenił, że różne środowiska zostały przez ruch Kukiza oszukane.

Oszukano naszych kolegów z Kongresu Nowej Prawicy obiecując im miejsca na listach, oszukano narodowców, narodowi socjaliści ciągle są na ich listach, ale prawica już wyszła. Być może część od nas wystartuje, zobaczymy - powiedział Korwin-Mikke.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ted 2015-09-06 10:38:47
  Takie pierdoly to mogą pisać tawarisze zwiazani z PZPR😂
 • magic 2015-09-04 04:15:44
  tylko głupi pójdą na to referendum, a jeszcze głupsi na referendum 25.10. to są kpiny z ludzi. walnięty kukiz zaczął z głupotą, dał się wciągnąć Komorowski, a Duda ogłupiał z pisem do reszty
 • kb2b 2015-09-03 18:50:09
  Korwin jest zwykłym manipulatorem, który zawładnął umysłami młodych ludzi... To pokolenie nie ma już naturalnego filtru w głowie który pomógłby im odsiać demagogów i hohsztaplerów takich jak Korwin.... Młode pokolenie nie zdaje sobie sprawy z tego że dzisiejsza sytuacja Polski jest najlepsza od wieków i że przez odradzanie się narodów takie jak na Ukrainie odwieczny wróg Rosja z którą kolaboruje Korwin jest spychana do Azji.... Młodym ludziom brakuje mądrości i przenikliwości aby zrozumieć że Rosjanie są bardzo cierpliwi.... Po trafią zasiać ziarno i zebrać żniwa w następnym pokoleniu... Boni nie dostał w twarz tylko dlatego że skłamał.... Boni był tylko reprezentantem środowiska któremu Rosja dała symbolicznie w twarz za zdradę ideałów socjalistycznych i komunistycznych dzięki którym dzisiaj ci sławni politycy nie kopią rowów.... Jeszcze czas może pokazać na co stać Rosję....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA