REKLAMA

Partia Razem walczy o mandaty w Poznaniu. Jest lista

  • Autor: TM
  • 10 września 2015 08:36
Partia Razem walczy o mandaty w Poznaniu. Jest lista Partia Razem będzie walczyć także o mandaty z Poznania. Fot. facebook.com/partiarazem

Hebraista i tłumacz Leszek Kwiatkowski oraz działaczka społeczna Anna Wachowska-Kucharska znajdą się na poznańskiej liście wyborczej partii Razem.

Partia zebrała w Poznaniu 5 tys. podpisów i zarejestrowała listę w Poznaniu.

Kompetencje i determinacja

"Jedynką" ma być Leszek Kwiatkowski, wykładowca w Zakładzie Hebraistyki, Arameistyki i Karaimoznawstwa UAM. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się tłumaczeniem, głównie książek wybitnego izraelskiego pisarza Amosa Oza. 

Jestem w Razem, bo u jej działaczy widzę kompetencje i determinację, których nie ma w innych partiach. Zjednoczona Lewica, której trzonem jest SLD, to żadna alternatywa. SLD wielokrotnie już udowadniał, że jest po stronie największych rynkowych graczy, a nie obywateli i pracowników – powiedział Kwiatkowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą"..

"Brakuje współczucia i wrażliwości"

"Dwójką" ma być działaczka społeczna Anna Wachowska-Kucharska, była wiceszefową stowarzyszenia My-Poznaniacy. Jest przewodniczącą Rady Osiedla Naramowice. W ostatnich wyborach startowała do rady miasta z list Społecznej Inicjatywy Wyborczej "Poznaniacy". Była też kandydatką na prezydenta Poznania (dostała 4,3 proc. głosów).

W polityce brakuje współczucia i wrażliwości. Liczą się interesy, a sprawy społeczne są spychane na margines. Mogę wiele zmienić - mam doświadczenie w kulturze, działam społecznie, znam problemy miejskie - stwierdziła Wachowska-Kucharska.

Przedstawiciele partii podkreślaja, że "utrzymują się tylko ze składek i darowizn, więc stawiają na kontakt bezpośredni z wyborcami".

Partia ostatecznie zatwierdzi kształt poznańskiej listy jeszcze w tym tygodniu. Nadal zbiera podpisy w mniejszych okręgach, np. w Pile – donosi serwis poznan.wyborcza.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA