REKLAMA

Paszport na 100 lat niepodległości. MSWiA pyta o motywy na nowe dokumenty

  • Autor: PAP/GP
  • 28 lipca 2017 12:37
Paszport na 100 lat niepodległości. MSWiA pyta o motywy na nowe dokumenty Polacy mają do wyboru 6 motywów, które nawiązują do 100 lat niepodległości kraju. (fot.:zaprojektujpaszport.gov.pl)

MSWiA zainaugurowało w piątek (27 lipca) kampanię „Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018” mającą na celu wyłonienie motywów, które znajdą się w nowym dokumencie. - Chcemy oddać hołd tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polską niepodległości - powiedział szef resortu Mariusz Błaszczak.

Konkurs ma związek z faktem, iż 1 stycznia 2018 roku ma pojawić się nowy wzór paszportu z szatą graficzną upamiętniającą 100-lecie Niepodległości Państwa Polskiego.

- Zbliża się setna rocznica odzyskania niepodległości. Chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim, którzy przelewali krew za wolność Polski; tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Polska po 123 latach niewoli wybiła się na niepodległość - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak inaugurując kampanię przed Komendą Główną Straży Granicznej w Warszawie.

Wskazał, że po raz pierwszy w historii każdy będzie mógł wziąć udział w projektowaniu polskiego paszportu. Zainteresowani mogą zdecydować, który z motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie. W galerii są postacie, wydarzenia, miejsca i symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Głosowanie potrwa do 10 września. Sześć najbardziej popularnych motywów - oprócz stałych - znajdzie się w nowym paszporcie.

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie www. zaprojektujpaszport.gov.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Roman Kafel 2017-07-28 22:29:27
    Jakiej Niepodlweglosci???? Obce bazy w kraju i obce wojska, na paszporcie pisze UNia Europejska i tylko matolowi mozna wmowic ,zeby se kupil paszport z bazgrolami i znakami wodnymi o niepodleglosci:-)))) Komilitonom snia sie kontrakty?? na wielomilionowe zamowienia na druki .....dodruki..a glupie Poloki beda placic:-))) paszport to dokument stwierdzajcey tozszamosc posuiadacza , anaie komiks reklamowka turystyczna... powinien byc darmowy, badz tani ...a nie jest! To co robia incjatorzy tego wyglupu to ordynarne chamstwo!
  • Maxym 2017-07-28 13:24:55
    a gdzie jest adres internetowy na te Wybory Polskiego Paszportu =? =? =?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA