REKLAMA

Paweł Bańkowski: Prezydent Jaworzna ma objawy schizofrenii politycznej

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl (GP)/AT
  • 07 marca 2017 09:52
Paweł Bańkowski: Prezydent Jaworzna ma objawy schizofrenii politycznej Poseł Paweł Bańkowski w grudniu, gdy Sejm był ogrodzony barierkami policyjnymi. (fot. facebook.com)

• Poseł Paweł Bańkowski (PO) skrytykował prezydenta Jaworzna Pawła Silberta w związku z niedopełnieniem dokumentacji, mającej kluczowe znaczenie dla budowy kolejnych odcinków Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ).

• Poseł uważa, że to zawinili urzędnicy z Jaworzna.

• Zasugerował też, że prezydent cierpi na "schizofrenię polityczną".

Goszczący, w niedzielę (5 marca), w rozgłośni regionalnej poseł PO Paweł Bańkowski ma poważne zastrzeżenia do budowy Drogowej Trasy Średnicowej - arterii łączącej główne miasta Śląska. Nie udało się dopełnić wymogów dotyczących dokumentacji środowiskowej, które muszą być spełnione, by rozpocząć inwestycję.

- Konstrukcja z konsorcjum trzech miast z prezydentem miasta Jaworzna (Pawłem Silbertem) nie do końca wypaliła - mówił kolokwialnie w "Radiu Piekary" poseł. - Złożono wniosek z niewłaściwymi dokumentami, do tego przyznali się też urzędnicy. Trudno więc oczekiwać, by zarząd województwa śląskiego rozpatrzył go pozytywnie.

Sprawa dotyczy kolejnego etapu rozbudowy Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ), która w zamyśle ma połączyć kolejne miasta Górnego Śląska. Obecnie łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice.

Czytaj też: Neumann: Idiotyczna polityka zagraniczna rządu daje poczucie, że władza w Polsce oszalała

Poseł potwierdził, że właśnie Jaworzno należy winić za problem i wstrzymanie, a w najlepszym razie opóźnienie inwestycji. - Trudno jest oczekiwać, że np. gdy składam wniosek o kredyt w banku, składając nieprawdziwe oświadczenie o zarobkach, dostanę kredyt - obrazował poseł Bańkowski.

O działaniach samego prezydenta Silberta Bańkowski mówił tak:

- Straszenie mieszkańców, że podrożeją np. bilety komunikacji (gdy Jaworzno stanie się częścią metropolii) to nieprawda. Prezydent posługiwał się takim argumentem w roku ubiegłym. (...) Dostrzegam pewnego rodzaju objawy schizofrenii politycznej. Prezydent Silberta zachowuje się, jakby nie zgadzał się ze swoim zdaniem i zaprzeczał temu co mówił 15 czerwca 2016 roku.

Poseł ma zastrzeżenia do tego, jak administracja miasta kierowanego przez Silberta odnosi się do np. metropolii śląskiej i kilku inwestycji w mieście.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA