REKLAMA

Paweł Kukiz chce debaty o nowej konstytucji i apeluje do prezydenta

 • Autor: PAP/MN
 • 17 maja 2017 11:02
Paweł Kukiz chce debaty o nowej konstytucji i apeluje do prezydenta Paweł Kukiz chce debaty obywatelskiej w sprawie nowej konstytucji. (fot. ruchkukiza.pl)

W związku z deklaracją pana prezydenta, dotyczącą napisania nowej konstytucji, która służyć będzie przyszłym pokoleniom Polaków, a nie partiom politycznym, składamy naszą deklarację zaangażowania w możliwie szeroką debatę społeczną - pisze lider Kukiz'15 do Andrzeja Dudy.

• Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zaapelował w liście do prezydenta Andrzeja Dudy o spotkanie.

• Tematem miałoby być przygotowania strategii pod obywatelską debatę, dotyczącą nowej konstytucji.

• Jak dodał, Kukiz'15 chce się zaangażować w szeroką debatę społeczną ws. nowej konstytucji.

Prezydent podczas uroczystości w święto Konstytucji 3 maja, powiedział, że chce, aby w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku referendum - gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak ocenił, naród polski powinien się wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej swojego państwa, na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu.

"Szanowny panie prezydencie, zarówno ja, jak i całe prezydium klubu poselskiego Kukiz'15, uprzejmie prosimy o spotkanie w celu zaplanowania współpracy oraz przygotowania strategii pod obywatelską debatę, dotyczącą budowy nowej konstytucji" - napisał Kukiz w liście do prezydenta zamieszczonym na Facebooku.

Jak podkreślił, Kukiz'15 - jako trzecia siłą parlamentarna - jest jedynym ruchem, który od samego początku powstania apeluje o podjęcie prac nad budową nowej ustawy zasadniczej. Dodał, że Kukiz'15 ma w całej Polsce struktury, oparte na ludziach, "którzy rozumieją sens zmian systemowych i bezinteresownie służących swoją pracą na rzecz dobra przyszłych pokoleń".

"W imieniu klubu poselskiego Kukiz'15 oraz wszystkich wyborców naszego ruchu społecznego, wyrażam zadowolenie z pana inicjatywy poparcia wysuwanych przez nas postulatów, dotyczących rozpoczęcia ogólnopolskiej debaty konstytucyjnej" - napisał polityk.

Podkreślił też, że Kukiz'15 skupia działaczy i wyborców "w pełni świadomych konieczności zmian ustawy zasadniczej, która jest absolutnym warunkiem upodmiotowienia obywatela oraz przywrócenia suwerenowi realnej władzy w Polsce". "Jest to ogromny potencjał, który warto wykorzystać do przeprowadzenia efektywnej debaty społecznej w zakresie konstruktywnych zmian konstytucyjnych" - przekonywał Kukiz.

"W związku z deklaracją pana prezydenta, dotyczącą napisania nowej konstytucji, która służyć będzie przyszłym pokoleniom Polaków, a nie partiom politycznym, składamy naszą deklarację zaangażowania w możliwie szeroką debatę społeczną" - napisał lider Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Andrzej Leśniak 2017-05-22 15:51:38
  Jakakolwiek konstytucja której można wybiurczo nie przestrzegać jest zbędna. Wątppliwości w dziedzinie prawa rozstrzyga jednoosobowo Jarosław K.
 • Mamy dużo do zrobienia... 2017-05-18 02:20:04
  Do antoni antczak: Tak jest, bo Pan Prezydent ma rację, piszę "bez wazeliny politycznej". Z szacunkiem!
 • antoni antczak 2017-05-17 18:56:55
  I ma 100 procent racji.Poprzednią napisał kwas i tamta partiokracja.Nową powinien napisać naród.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA