REKLAMA

Paweł Kukiz: Nie ma mowy o żadnej trwałej koalicji

  • Autor: PAP
  • 01 października 2015 16:52
Paweł Kukiz: Nie ma mowy o żadnej trwałej koalicji Paweł Kukiz zapowiedział prezentację strategii "antysitwowej" (fot. jow.pl)

W czwartek (1 października) Paweł Kukiz odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Zapytany o ewentualną koalicję odpowiedział, że w najbliższym czasie absolutnie nie wchodzi to w rachubę.

- Naszym celem nie jest władza dla władzy. Mało tego - my na pewno nie wejdziemy w stałą koalicję z żadnym z ugrupowań politycznych (...) W najbliższym czasie absolutnie nie wchodzi to w rachubę - powiedział Kukiz podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Cel: zmiana prawa

Oświadczył, że chce, by przedstawiciele jego ugrupowania dbali w Sejmie o zmiany w prawie - takie, które będą służyły obywatelom, a nie sitwom. - Jesteśmy ludźmi o bardzo różnych poglądach, ale mamy jeden wspólny cel - Polskę. To jest nasza koalicja - podkreślił.

Przypomniał, że jego ugrupowanie pojawiło się przy okazji wyborów prezydenckich i miało zaledwie kila miesięcy na stworzenie struktur - bez żadnych dotacji. - Każda z dużych partii politycznych przeznacza po 30 mln zł na kampanię, my mamy jeden milion - nie wydobytych komuś z kieszeni, tylko ze składek - mówił.

- Nie ma mowy o żadnej trwałej koalicji na dzień dzisiejszy. My mamy tam wejść po to, żeby patrzeć im na ręce i żeby pilnować zmiany prawa. To jest walka Dawida z Goliatem, ale pamiętajcie, że Dawid zwyciężył - podsumował Kukiz.

Wkrótce strategia "antysitwowa"

Trzema filarami strategii Ruchu Kukiz' 15 są: demokracja, bogactwo oraz bezpieczeństwo. Przedstawiciele ruchu Kukiza opracowali projekt ustawy o deregulacji systemowej, który chcieliby przedstawić jako pierwszy w nowym Sejmie.

Kukiz zapowiedział w czwartek, że jeszcze przed wyborami zostanie zaprezentowana strategia "antysitwowa". Wyraził przekonanie, że dziś w Polsce władzę sprawują "grupy, które po '89 roku uwłaszczyły się na państwie i obywatelach, rozdzielają pomiędzy siebie stanowiska, pieniądze i wszelkie profity z naszej ciężkiej pracy".

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA