REKLAMA

Paweł Kukiz przestrzega przed projektem "Benzyna plus"

 • Autor: MN
 • 08 lipca 2017 10:49
Paweł Kukiz przestrzega przed projektem "Benzyna plus" Paweł Kukiz przestrzega przed podwyżkami cen paliw. (fot. Twitter/Kukiz'15)

Ruch Pawła Kukiza nawołuje do mobilizacji przeciwko zapowiedzianym podwyżkom cen paliwa.

"Przepraszam, że psuję weekend ale muszę poinformować, że w piątek za tydzień PiS zamierza przegłosować podwyżkę cen paliwa. Dla pobierających 500+ oznacza to, że jedna pięćsetka w roku im odpada, bo tyle przeciętnie na rok wzrośnie utrzymanie samochodu" - napisał Paweł Kukiz na swoim Facebooku.

Wcześniej ruch Kukiz'15 zamieścił wpis: - Posiedzenie Sejmu zostało dziś rano przedłużone o dodatkowy dzień - piątek 14 lipca. Po co? Ano po to by wprowadzić projekt #BenzynaPlus czyli podwyżkę cen paliwa o 25 groszy! - czytamy. - Stanisław Tyszka zgłosił wobec tego projektu sprzeciw na posiedzeniu Prezydium Sejmu, ale został on odrzucony przez PiS. Zatem za tydzień Sejm rozpatrzy projekt. Projekt, który pod marnym pretekstem budowy dróg lokalnych, mocno uderzy wszystkich po kieszeniach i bardzo zaszkodzi polskiej gospodarce. Teraz tylko powszechna mobilizacja ludzi może powstrzymać podwyżkę. 

Przypomnijmy, że chodzi o poselski projekt ustawy PiS, zakładający utworzenie funduszu, przeznaczonego na rozwój dróg gminnych i powiatowych. Środki na ich budowę pochodziłyby z nowego podatku drogowego, który byłby wliczony w cenę paliwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • POlicjant już się zbliża. 2017-07-12 08:10:52
  Lepiej wlepiać grzywnę każdemu który publicznie używa słów POwszechnie uważanych za wulgaryzmy... Starczyłoby na drogi w Polsce....
 • Złodzieje plus 2017-07-11 14:05:55
  Miało być obniżanie podatków a jest jak zawsze. PIS bezczelnie sięga do mojej kieszeni mówiąc że to dla mojego dobra. Proponuję żeby sami sobie zrobili dobrze a mnie zostawili w spokoju. Jak jest tak dobrze jak mówią, kasy na drogi powinno wystarczyć i jeszcze zostanie na leki dla seniorów.
 • Polska się przebudziła! 2017-07-11 12:45:43
  Paweł Kukiz się przebudził , to tyko takie czasowe natchnienie duchowe, morze to jakiś postęp polityczny prawicy?
 • Jan Kanosik 2017-07-11 07:28:19
  Nie zgadzam się na wprowadzanie dodatkowych opłat paliwowych! Czy zdanie zwyklego obywatela jest jeszcze przez kogoś brane pod uwagę?
 • Bydło+ 2017-07-08 13:54:48
  bydło baranom dało w rke patologii co samochodow nawet nie ma, a rszta będzie karana ! Bydło+ szuka gdzie może już, na hama tak !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA