REKLAMA

Paweł Kukiz: Schetyna jest w fatalnej sytuacji, współczuję mu

  • Autor: PAP/MN
  • 10 stycznia 2017 10:19
Paweł Kukiz: Schetyna jest w fatalnej sytuacji, współczuję mu Zdaniem Pawła Kukiza PO będzie kontynuowała protest w Sejmie. (fot. Kukiz'15/Facebook)

• Współczuję liderowi PO Grzegorzowi Schetynie, jest w fatalnej sytuacji - ocenił we wtorek (10 stycznia) lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
• Dodał, że część młodych posłów PO "nie chce odpuścić" protestu w Sejmie.

W poniedziałek po południu odbyło się spotkanie szefów partii parlamentarnych ws. wyjścia z obecnego kryzysu politycznego. Uczestniczyli w nim liderzy PiS, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL. W spotkaniu udziału nie wziął jednak przewodniczący Platformy. Kolejne rozmowy mają odbyć się we wtorek o godz. 14.

Kukiz pytany w radiowej Jedynce, czy lider PO, Grzegorz Schetyna jest zakładnikiem obecnej sytuacji w swojej partii, odpowiedział, że mu współczuje, bo "w sytuacji jest fatalnej".

"Tam (w PO) są różne obozy. Jest obóz pani Ewy Kopacz. Jeżeli z kolei nie będzie reelekcji Donalda Tuska, to wielce prawdopodobne, że będzie wracał do Polski z misją 'ratowania środowisk balcerowiczowskich'. Stąd być może w tej chwili takie osłabianie Kijowskiego i Petru" - powiedział.

Zdaniem Pawła Kukiza PO będzie kontynuowała protest w Sejmie. Lider Kukiz'15 uważa, że część młodszych posłów Platformy Obywatelskiej w tej sprawie "nie chce odpuścić". "To jest bardziej sprawa zdarzeniowa już w tej chwili niż sprawa merytoryczna" - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA