REKLAMA

Paweł Kukiz: Sprawa współpracy Wałęsy to temat zastępczy

  • Autor: GP
  • 22 lutego 2016 08:23
Paweł Kukiz: Sprawa współpracy Wałęsy to temat zastępczy Paweł Kukiz (fot.:YouTube)

• Paweł Kukiz odpowiada swoim fanom na pytania o sprawę akt generała Kiszczaka dotyczących Lecha Wałęsy.
• Kukiz podkreśla, że od piętnastu lat jest świadom, że Wałęsa współpracował ze Służbami Bezpieczeństwa. Ceniłby bardziej byłego prezydenta, gdyby ten przyznał się lata temu.
• Polityk zwraca uwagę, że sprawa będzie zastępczym tematem, podczas gdy media i politycy powinni zająć się gospodarką.

Paweł Kukiz w niedzielę (21 lutego) odniósł się na Facebooku do sprawy akt TW "Bolka" odnalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka. Lider formacji Kukiz'15 stwierdził, że sytuacja nie jest w jego opinii rewelacją i nie powinna nikogo zaskakiwać.

- To, że Wałęsa "bolkował" jest dla mnie oczywiste od co najmniej 15 lat - pisze Paweł Kukiz. -  Wcześniej przekonany byłem, że jest to postać krystalicznie czysta, robotnicza-chłopska, skarb jak wielokilogramowy samorodek złota dla głodnej Rodziny. Niepokalany symbol zwycięstwa nad znienawidzoną komuną - dodaje.

Po tych słowach Kukiz zastanawia się jakby wyglądała legenda Lecha Wałęsy, gdyby w połowie lat 80. przyznał się do współpracy. W ocenie Pawła Kukiza to byłaby postawa godna dzisiaj pochwały.

Przeczytaj: Wałęsa mówi co by było gdyby współpracował z SB

- Gdyby wtedy powiedział "tak, byłem Bolkiem bo Polska potrzebowała Kordiano-Konrada, bo tylko taka mogła być wówczas rewolucja... Bo nie mieliśmy karabinów... Bo tylko teoretycznie byliśmy Państwem... I dlatego udawałem, że jestem jednym z nich, udawałem bolszewickiego kapusia..."
Gdyby WTEDY tak powiedział to dziś własną piersią bym go chronił. Poważnie - pisze Paweł Kukiz.

Lider formacji Kukiz'15 żałuje, że Lech Wałęsa podejmuje, w jego ocenie daremne próby wypierania się. Nie widzi też by temat TW "Bolka" i akt z domu Kiszczaka odegrały ważną rolę.

- Obawiam się, że w ciągu najbliższego czasu nie będziemy mówić o deficycie budżetowym, o niepełnosprawnych, 500 plus, emeryturach, gospodarce.... Będzie temat "Bolek" podobnie jak za rządów PO aborcja, związki partnerskie i marihuana. Zastępcze tematy, które jeszcze bardziej mają otępić Lud otumaniony przekonaniem, iż żyje w demokratycznym, wolnym kraju - konkluduje Kukiz w poście na FB.

 

Źródło: facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kukiz'15 !!! 2016-02-22 14:13:53
    Oby tak dalej Paweł.Chociaż można zrozumieć co mówi a nie bełkot polityczny. Idziemy po POLSKE !!!
  • Polski patriota 2016-02-22 11:37:12
    To, że Wałęsa był "Bolkiem" wiemy od dziesięcioleci. Ja zrozumiałem to wtedy, gdy odwołał strajk generalny, w marcu 1981 roku. Znane są stenogramy jego rozmów z pułkownikiem SB m.in. wypowiedź typu: Zawsze dostawaliście czego chcieliście. Wykradzenie akt z teczki "Bolka" i wypełnienie jej gazetami było niezbitym dowodem. Podobnie jak paniczny lek, gdy Tymiński straszył go czarną teczką. Lech Wałęsa - lider Solidarności wołał przed kilku laty, że kazałby pałować ludzi Solidarności. Uczciwi ludzie ze stoczni potwierdzali, że na teren strajkującej stoczni przywieziono go wojskową motorówką. Nie liczą się słowa, tylko czyny. Wałęsa trzyma z tymi, z którymi jest to dla niego korzystne. Dla Polski zrobił niewiele. Tylko komuniści, esbecy i pezetperowscy sędziowie powinni złożyć się na pomnik Wałęsy – najlepiej ze szczerego złota, bowiem Wałęsa nie dopuścił do lustracji sędziów. Ilu sędziów jeszcze obecnie pełni wysokie funkcje w sądach i trybunałach, pomimo tego, że byli wierni komunistycznej PZPR i to od tej prosowieckiej partii dostawali nominacje sędziowskie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA