REKLAMA

Paweł Kukiz: Szykuje się ewidentny powrót Donalda Tuska do wzmocnionej PO

  • Autor: PAP/MN
  • 08 stycznia 2017 10:26
Paweł Kukiz: Szykuje się ewidentny powrót Donalda Tuska do wzmocnionej PO Kukiz pytany o to kto jest teraz liderem radykalnej opozycji odpowiedział: "Tusk". (fot. materiały Kukiz'15)

• Nie mam wątpliwości, że ewidentnie jest szykowany powrót Donaldowi Tuskowi.
• Tak ocenił w TVP Info lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
• Jak dodał, robi się wszystko, by wzmocnić Platformę Obywatelską i sprowadzić Tuska do już mocniejszej Platformy.

Kukiz zapowiedział, że będzie dążył do tego, by ujawnić osobę, z imienia i z nazwiska, która "rozpuszcza plotki" jakoby miał się spotkać z Donaldem Tuskiem 16 grudnia.

"Ja po prostu czuję głęboką antypatię do pana Donalda Tuska, dlatego z taką determinacją będę dążył do tego, by ujawnić osobę, z imienia i z nazwiska, która te plotki rozpuszcza" - zaznaczył. "Wolałbym się z tym siódmym królem, Belzebubem, spotkać. Przeciwko autorom tej plotki będą prowadzone działania" - zapowiedział.

Kukiz był pytany, z kim spotykał się Donald Tusk we Wrocławiu w dniu, kiedy radykalna opozycja rozpoczęła okupację w Sejmie. "Proszę pana, ja się pierwszy raz o jakimś spotkaniu Tuska dowiedziałem z Twittera, wszystko, co mogę na ten temat powiedzieć" - mówił.

Na uwagę dziennikarza, że są doniesienia, że Donald Tusk pojechał do Wrocławia sprawdzić, czy istnieje możliwość skonstruowania większości parlamentarnej po to, by móc obalić rząd Beaty Szydło, polityk odparł: "Ja nie mam wątpliwości (...) że są prowadzone takie działania, że szykuje się ewidentnie powrót Tuskowi".

"Prawdopodobnie pan Ryszard Petru i pan Mateusz Kijowski nie spełnili połowy pokładanych w nich nadziei i robi się wszystko, by wzmocnić Platformę i sprowadzić do już mocniejszej Platformy Tuska" - powiedział polityk.

"Jestem w stanie się założyć o każdą kwotę pieniędzy, że wkrótce w sondażach może się okazać, że Platforma jest potężną siłą, która tylko i wyłącznie oczekuje na dobrego kierownika" - dodał Kukiz.

Czytaj też: PO nie zgadza się z PiS, Kukiz'15 i Nowoczesną ws. poprawek do budżetu

Pytany kto jest teraz liderem radykalnej opozycji odpowiedział: "Tusk". "Jak był, tak jest, dlatego wszystko jest robione w tej chwili, nie mam żadnych wątpliwości, że w tej chwili jest robione pole do powrotu Tuska" - uważa lider Kukiz'15.

Na uwagę, że Donalda Tusk, szef Rady Europejskiej, jest obecnie w Brukseli Kukiz powiedział: "Jeszcze jest, ale prędzej, czy później tutaj przyjedzie. Petru z Kijowskim nie dadzą rady w utrzymaniu starych porządków".

Dopytywany, że Tusk najpierw musiałby stoczyć bratobójczy pojedynek z szefem PO Grzegorzem Schetyną Kukiz ocenił, że "w interesie Grzegorza Schetyny, PO jak i Donalda Tuska jest powrót do dawnych reguł". "Oczywiście nie twierdzę, że to jest dobre dla Polski, wręcz przeciwnie, ale z perspektywy interesów partyjnych powrót Tuska jest na pewno najbardziej wskazany" - powiedział Paweł Kukiz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kido 2017-01-14 19:23:46
    @up niekompletny nick wpisałeś - powinno być iq=0
  • IQ 2017-01-08 18:14:01
    Kukiz a mówiłeś , ze już nie ćpasz , lecz się na nogi bo na głowę to już nic ci nie pomoże. Ale, ale mam specjalną metodę dla ciebie, tanio i ekologicznie, wystarczy naj zdejmiesz czapkę z głowy i wystawisz się na 37 stopniowy mróz, tak na 12 godz. a masz po problemie, my chwała Bogu też.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA