REKLAMA

Paweł Mucha: Naszym zdaniem możliwe jest skierowanie projektów ws. KRS i SN do prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 10 listopada 2017 19:31
Paweł Mucha: Naszym zdaniem możliwe jest skierowanie projektów ws. KRS i SN do prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu Najbliższe posiedzenie Sejmu planowane jest w dniach 22-24 listopada Fot. Shutterstock.com

Zakończyliśmy omawianie prezydenckich projektów ustaw ws KRS i SN, naszym zdaniem ten materiał umożliwia skierowanie ich do prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu - powiedział prezydencki minister Paweł Mucha po spotkaniu z szefem sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisławem Piotrowiczem (PiS).

Mucha powiedział, że rozmawiali z Piotrowiczem pięć i pół godziny i zakończyli omawianie prezydenckich projektów ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego.

"W zakresie tego omówienia można powiedzieć udało się na przeprocedować całość tych ustaw. Uzgodniliśmy też, że na tyle te nasze ustalenia są już wiążące, że (...) naszym zdaniem ten materiał umożliwia, i tak mi zadeklarował pan przewodniczący Piotrowicz, żeby prace nad ustawami ruszyły jeszcze w listopadzie, żeby były skierowane ustawy prezydenckie do prac parlamentarnych na najbliższym posiedzeniu sejmu" - powiedział Mucha.

Zastrzegł, że "oczywiście ostateczny głos" z jego strony, to jest zatwierdzenie tych ustaleń przez prezydenta Andrzeja Dudę, a ze strony większości parlamentarnej jest to zatwierdzenie ich przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Wydaje się, że nie ma przeszkód, które uniemożliwiałyby prace w Sejmie nad projektami ustaw ws. KRS i SN" - ocenił z kolei Stanisław Piotrowicz. Dodał, że ws. wyboru składu KRS w Sejmie pojawiła się ze strony prezydenckiej poprawka, która "po części konsumuje" propozycje PiS.

"W następstwie dzisiejszego spotkania wydaje się, że możliwe jest przystąpienie do dalszych prac legislacyjnych. Oczywiście sprawy kluczowe wymagają jeszcze akceptacji ze strony tych, którzy umocowali zarówno mnie z jednej strony, jak i pana ministra Muchę z drugiej strony. Wydaje się, że nie ma przeszkód takich, aby niemożliwe było procedowanie" - powiedział Piotrowicz.

Potwierdził, że prace mogłoby się rozpocząć na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które ma się odbyć 22-24 listopada.

Zapytany o sprawę wyboru sędziów do KRS większością 3/5 głosów w Sejmie, co zaproponował prezydent Andrzej Duda, Piotrowicz odpowiedział: "w tej chwili pojawiła się ze strony pana prezydenta kolejna poprawka, która po części konsumuje te poprawki, które wcześniej składaliśmy". Jak dodał, "chodzi o to, żeby wybór zakończył się na etapie sejmowym".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA