REKLAMA

Paweł Mucha przekonuje, że prezydent jest samodzielnym politykiem

  • Autor: PAP/MN
  • 17 maja 2017 09:16
Paweł Mucha przekonuje, że prezydent jest samodzielnym politykiem Te sondaże wskazują, że jest przed nami wiele pracy, jeżeli chodzi także o kwestie wizerunkowe - stwierdził Paweł Mucha. (fot. prezydent.pl)

Większość Polaków uważa, że prezydent Andrzej Duda jest niesamodzielny. Prezydencki minister Paweł Mucha jest odmiennego zdania.

• Wiele ocen w stosunku do prezydenta jest nietrafionych; jest samodzielnym politykiem, świetnym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych - zapewniał prezydencki minister Paweł Mucha.

• Według niego krytyczne oceny społeczeństwa wobec prezydenta są niesprawiedliwe.

• Dodał, że w Polsce mamy do czynienia z "kryzysem zaufania" wśród obywateli. 

Mucha odniósł się w środę w Radiu Zet do sondażu opublikowanego na łamach "Rzeczpospolitej", według którego 64 proc. badanych twierdzi, że prezydent RP Andrzej Duda nie jest samodzielnym politykiem.

"Te sondaże wskazują, że jest przed nami wiele pracy, jeżeli chodzi także o kwestie wizerunkowe, kwestie polityki informacyjnej, jeżeli chodzi o przekaz, natomiast dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości, że wiele tych ocen jest bardzo nietrafnych dlatego, że pan prezydent jest absolutnie samodzielnym politykiem, jest świetnym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, który zagwarantował bezpieczeństwo Polakom" - powiedział.

Mucha zauważył, że w Polsce mamy do czynienia z "kryzysem zaufania" wśród obywateli. "Społeczeństwo bardzo często sygnalizuje swoje krytyczne oceny. Wobec prezydenta te oceny, moim zdaniem, są niesprawiedliwe" - podsumował.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla gazety 55 proc. respondentów "źle" ocenia działalność prezydenta jako zwierzchnika Sił Zbrojnych (34 proc. odpowiedziało "dobrze", a 11 proc. "nie ma zdania"). 46 proc. badanych uważa, że prezydent nie wywiązuje się z obietnic wyborczych, jednak 44 proc. oceniło, że to robi (10 proc. "nie ma zdania").

Dokładnie połowa ankietowanych "źle" oceniła inicjatywę Dudy ws. zorganizowania referendum na temat zmiany konstytucji (37 proc. oceniło tę inicjatywę "dobrze", 13 proc. "nie ma zdania").

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bratmądregobrata 2017-05-19 12:22:41
    Sprawa jest bardzo prosta. Na ten stan rzeczy, składa się medialna propaganda anty PiS i anty Prezydent, ze strony bankrutów politycznych, czyli wrogość za przegrane wybory i utracone możliwości dalszej sprzedaży Polski obcemu kapitałowi. Głównie, starają się o to ci "politycy" i europosłowie, którzy są na liście płac u Sorosa. Innej przyczyny, nie ma. Część Polskiego Narodu, jest po prostu ogłupiona tą propagandą anty PiS, bo: "Ludzie głupieją hurtowo a mądrzeją detalicznie", jak powiedziała kiedyś Noblistka Wisława Szymborska.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA