REKLAMA

Paweł Skutnicki: Prawdziwymi bohaterami nawałnic są ludzie, a nie rząd i politycy

  • Autor: PAP/AT
  • 12 września 2017 12:25
Paweł Skutnicki: Prawdziwymi bohaterami nawałnic są ludzie, a nie rząd i politycy Skutecki relacjonował, że gdy przyjechał na poszkodowane tereny dobę po przejściu nawałnicy nie było tam nikogo (Paweł Skutecki, fot.twitter.com/Kukiz15)

Obecna sytuacja ludzi mieszkających na terenach dotkniętych nawałnicami jest dramatyczna. Jedyne, co buduje, to ta ludzka solidarność - podkreślał poseł Kukiz'15 Paweł Skutecki podczas wtorkowej debaty w Sejmie nad informacją rządu na temat działań podejmowanych w związku z nawałnicami.

Skutecki relacjonował, że gdy przyjechał na poszkodowane tereny dobę po przejściu nawałnicy nie było tam nikogo. "Nie było tam, ani pana posła Schetyny, ani wojska" - zaznaczył. Według niego, obecna sytuacja ludzi mieszkających na tych terenach jest dramatyczna. "Jedyne, co buduje, to ta ludzka solidarność" - mówił.

Czytaj też: Schetyna do Błaszczaka: To, co pan robi, to żerowanie na krzywdzie ludzkiej. Załaci pan za to

Zdaniem posła Kukiz'15, to mieszkańcy dotkniętych terenów oraz ludzie, którzy pomagali w nawałnicach "zostali bohaterami". "Ci ludzie ryzykowali swoje życie, zdrowie, brali urlopy. Oni są bohaterami" - podkreślił.

"Ludzie, którzy ryzykowali swoje życie i zdrowie, którzy brali urlopy, żeby pomóc, to prawdziwi bohaterowie nawałnic, a nie rząd i politycy" - zaznaczył.

Czytaj też: Błaszczak: Oskarżenia opozycji o braku reakcji na nawałnice są kłamstwem

Skutecki zwrócił się też do premier Beaty Szydło, żeby "z szacunku dla tragedii, która pochłonęła kilka ludzkich żyć" powołała ponadpartyjny zespół odpowiedzialny za gruntowny przegląd procedur oraz żeby osobiście wzięła na swoje sumienie warunki, w jakich ludzie poszkodowani podczas nawałnic będą musieli przeżyć zimę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • chełmbudowlany 2017-09-12 14:35:00
    To prawda. Komunikaty niczego nie załatwią. Musi być konkretna instrukcja i wsparcie techniczne Rządu, jeszcze przed burzą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA