REKLAMA

Pawła Kukiza mogą opuścić posłowie Ruchu Narodowego

  • Autor: GP
  • 16 grudnia 2015 08:30
Pawła Kukiza mogą opuścić posłowie Ruchu Narodowego Robert Winnicki, w centrum i działacze Ruchu Narodowego (fot. facebook.com)

Paweł Kukiz powołał do istnienia nowe stowarzyszenie, którego nie zasilili posłowie Ruchu Narodowego, których muzyk wprowadził do sejmu. Sami tworzą więc alternatywną inicjatywę.

Powołane przez Pawła Kukiza stowarzyszenie stawia sobie za cel wypracowanie nowej konstytucji dla Rzeczpospolitej. Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15 powstało w zeszłym tygodniu, ale nie ma wśród swoich członków posłów Ruchu Narodowego.

Założycielami Stowarzyszenia zostali Paweł Kukiz i przedsiębiorca Marek Maciejewski, którzy stowarzyszenie ograniczyli do osób pozbawionych przynależności partyjnej. Jest to także powód, dla którego Ruch Narodowy nie może w pełni uczestniczyć w działaniach stowarzyszenia.

- Zjazd założycielski Stowarzyszenia odbył się w ostatnią środę (9 grudnia - red.) w Sejmie RP, o czym większość posłów została poinformowana na posiedzeniu klubu w ostatni czwartek - pisał o nowej inicjatywie Pawła Kukiza na Facebooku Robert Winnicki, poseł Ruchu Narodowego. - (...) koncepcja budowy Stowarzyszenia zaprezentowana w czwartek przez Przewodniczącego Pawła Kukiza nie zakłada, by członkowie partii politycznych (Ruch Narodowy, KNP, UPR) mogli zostać członkami zwyczajnymi Stowarzyszenia (co najwyżej na statusie sympatyka).

Personalne różnice mogą prowadzić do podziału

Posłowie klubu parlamentarnego Kukiz'15 podkreślają, że zależy im na zachowaniu jedności ugrupowania. Inne zdanie ma mieć skrzydło narodowe.

- To dla nas wstęp do wybijania się na niepodległość - mówił anonimowy działacz ruchu narodowego, poseł Gazecie Wyborczej. - Nasze relacje z Pawłem są złe już od dłuższego czasu. Nałożyło się na siebie wiele czynników: aktywność Roberta Winnickiego, której Paweł nie akceptuje, ale też obsada pewnych stanowisk związanych z działalnością parlamentarną.

Celem rozłamowców ma być zbudowanie grupy piętnastoosobowej, która może powołać do istnienia własny klub poselski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2015-12-20 00:04:04
    Nie czyniąc obrazy boskiej nie pomoże nawet Dmowski - tak mówiono przed wojną. Ale czy Kukiz wie kto to był Dmowski?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA