REKLAMA

Pawłowicz do Bono: Niemcy mają dla Pana 73 tys. muzułmanów

  • Autor: bad
  • 18 kwietnia 2016 15:32
Pawłowicz do Bono: Niemcy mają dla Pana 73 tys. muzułmanów Bono to znany muzyk i działacz społeczny. (Fot. wikipedia/CC BY-SA 2.0)

- Panie Bono, hiperinternacjonalisto! Niemcy mają dla Pana około 73 tys. muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana – zwraca się do muzyka posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

W ubiegły wtorek (12 kwietnia) Bono, lider rockowej grupy U2, w trakcie wystąpienia przed amerykańskim Senatem, prosił polityków o większe pieniądze na pomoc uchodźcom. Znany muzyk i działacz społeczny skrytykował przy tej okazji postawę Polski i Węgier.

- Mówię o egzystencjalnym zagrożeniu dla Europy, którego nie było od lat 40. Widzimy jak Polska i Węgry przesuwają się na prawo, w kierunku pewnego hipernacjonalizmu, hiperlokalizacji, który, jak sądzę, ma być odpowiedzią na globalizację - wyjaśnił Bono. 

Hiperinternacjonalista Bono

Muzyk doczekał się odpowiedzi posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, znanej z ostrego komentowania rzeczywistości.

- Pewien pieśniarz, niejaki Bono odstawił na chwilę instrument muzyczny i niestety przemówił. Powiedział tylko to, co wiedział, czyli niewiele. A dowiedział się od europejskich lewaków, że Polska i Węgry są "hipernacjonalistyczne". Miało być krytycznie, a wyszedł piękny komplement dla nas – pisze Pawłowicz na Facebooku.

- Panie Bono, hiperinternacjonalisto! Niemcy mają dla Pana ok. 73 tys. muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu – proponuje posłanka PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA