REKLAMA

Pawłowicz o Komisji Weneckiej: nienawistnicy ingerujący bezprawnie w sprawy Polski

 • Autor: GP
 • 12 lipca 2016 12:40
Pawłowicz o Komisji Weneckiej: nienawistnicy ingerujący bezprawnie w sprawy Polski Krystyna Pawłowicz z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. (fot.: krystynapawlowicz.pl)

● Krystynę Pawłowicz oburza zapowiedziana kolejna opinia Komisji Weneckiej.
● Posłanka uważa ją za "bezprawne ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski".
● We wpisie Pawłowicz oskarża też o niewykonywanie swoich konstytucyjnych obowiązków Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich.

Poseł PiS, Krystyna Pawłowicz we wtorek (11 lipca) zaatakowała Komisję Wenecką Rady Europy. Posłance nie podoba się, że prawnicy międzynarodowej organizacji ponownie będą przyglądać się polskim rozwiązaniom prawnym.

Przypomnijmy, że w czwartek (14 lipca) Komisja Wenecka najprawdopodobniej będzie opiniować nowe przepisy jakie mają regulować działanie Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Pawłowicz nie przebiera w słowach. Część wpisu dotyczy także osoby Rzecznika Praw Obywatelskich, który nie jest ulubioną postacią życia publicznego posłanki.

- Namolny, "kontrolny", "pilny" powrót Weneckiej Komisji i innych unijnych nienawistników ingerujących BEZPRAWNIE w wewnętrzne sprawy Polski. Do boju przeciwko demokratycznie wybranym polskim władzom włącza się też kolejny raz Rzecznik lewactwa i antypolskiej, antydemokratycznej opozycji ciągle niepogodzonej z utratą władzy - A. Bodnar - pisze Pawłowicz.

Pawłowicz przypomina Rzecznikowi Praw Obywatelskich (RPO), że jego powinnością jest dbanie o obywateli, a nie zaskarżanie kolejnych rozwiązań prawnych. W myśl opinii Pawłowicz, pojawiła się duża liczba wyborców, których działania Adama Bodnara irytują.

Komisja Wenecka Rady Europy, właściwie nazywająca się "Europejską Komisją na rzecz Demokracji przez Prawo" którą posłanka PiS atakuje to ciało doradcze przy Radzie Europy.

Czytaj: Adam Bodnar zaskarżył do TK ustawę antyterrorystyczną

Precyzuje dla Rady Europy zagadnienia prawa konstytucyjnego. W jej skład wchodzą eksperci w dziedzinie prawa, przede wszystkim konstytucyjnego i międzynarodowego. Miejscem obrad jest Wenecja we Włoszech.

Jej opinie są uznawane za wypowiedzi autorytetów prawa i są respektowane przez wiele instytucji w większości krajów świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Katarzyna 2016-07-13 14:07:16
  od pani profesor prawa - Krystyny Pawłowicz - oczekiwałabym (co najmniej) tego prawa znajomości.
 • katarzyna 2016-07-13 14:04:08
  Do Zainteresowany: Komisję Wenecką zaprosiliśmy my, podpisując akces do Rady Europy, a co za tym idzie poddając się wszelkim procedurom, związanym z byciem członkiem tej organizacji.
 • Zainteresowany 2016-07-13 09:37:25
  Przepraszam, że się ośmielam wtargnąć do kabaretu starszych panów, ale kto zaprosił Komisję Wenecką?
 • prawica 2016-07-12 20:18:09
  Do polityk prawicowy: W związku z poniższym opisem sytuacji przestępstw do których zmuszono urzędy użyteczności publicznej, celem zatuszowania gigantycznych wyłudzeń przez promiennych polityków w przedmiotowej aferze gruntowej co potwierdza fakt, błyskawicznego zdobycie przez "Nich" olbrzymich majątków, muszę przyznać racja jest po stronie okradzionego społeczeństwa, tylko jakie oni mają prawa? Za Rządów PiS, jesteście niewolnikami w ojczystym kraju,kto się nie zgadza z psychopatą KACZYŃSKIM (...), jak pozostali normalni z kraju! Nie obalicie Kaczyńskiego "LENINA" tyrana!
 • polityk prawicowy 2016-07-12 16:24:56
  Do Zeghar: Flaga unijna to szmata-cytuje Pawłowicz, Rząd PiS to najwięksi oszuści w historii powojennej Polski co potwierdza największa w historii powojennej Polski afera gruntowa w 0brębach gmin ściany wschodniej POLSKI z wykorzystaniem środków unijnych do prac geodezyjnych gdzie nie wykonano operatów z uwagi iż właściciele gruntów nawet niebyli stronami postępowania zmieniono wszystkie grunty rolne na"B" BUDOWLANE CELEM UTRZYMANIA UKRAIŃCÓW BANDYTÓW W URZĘDACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ Z NIELEGALNIE WYEGZEKWOWANYCH PODATKÓW.
 • Zeghar 2016-07-12 15:35:47
  Kto pisał te brednie z końcówki? Nikogo spoza Europy nie interesują jakieś bajania bandy funfli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA