REKLAMA

PE: Blokowanie dostępu na rynku cyfrowym musi się skończyć

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 21 stycznia 2016 13:24
PE: Blokowanie dostępu na rynku cyfrowym musi się skończyć Michał Boni przedstawi szczegóły raportu przyjętego przez Parlament Europejski (fot. mat. pras.)

Koniec blokowania dostępu do rynku usług i towarów w internecie ze względu na miejsce zamieszkania klienta (geo-blocking) – tego domaga się Parlament Europejski w przyjętym w tym tygodniu sprawozdaniu w sprawie rynku cyfrowego.

Europosłowie domagają się także wsparcia dla rozwoju rozwijania europejskich technologii w zakresie gromadzenia danych, przetwarzania danych w chmurach, internetu rzeczy, drukowania 3-d. Żądają też przeglądu zasad dotyczących dyrektywy o prywatności.

O szczegółach raportu przyjętego przez Parlament Europejski będzie mówił poseł-opiniodawca Michał Boni podczas konferencji prasowej w Biurze Informacyjnym PE w Warszawie jutro (piątek 22 stycznia) o godzinie 10.00.

Konferencja będzie transmitowana w internecie pod adresem www.europarl.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA