REKLAMA

Pękła opona w czasie podroży prezydenta Andrzeja Dudy

  • Autor: GP
  • 04 marca 2016 18:50
Pękła opona w czasie podroży prezydenta Andrzeja Dudy (fot.:bor.gov.pl)

• 4 marca, na autostradzie A4 doszło do niebezpiecznego zdarzenia.
• W czasie piątkowego przejazdu prezydenckiej kolumny, w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa opona.
• Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało.
• BOR ustala przyczyny zdarzenia.

Prezydent uczestniczył w piątek w Karpaczu (woj. dolnośląskie) w mistrzostwach Polski parlamentarzystów i samorządowców w narciarstwie alpejskim.

Jak poinformowała prezydencka kancelaria w piątek w trakcie przejazdu kolumny prezydenckiej w jednym z pojazdów uległa uszkodzeniu opona.

- Ani prezydentowi, ani żadnej z towarzyszącej mu osób nic się nie stało - poinformowano. Jak podała kancelaria, Biuro Ochrony Rządu ustala przyczyny zdarzenia.

Prezydent w piątkowej rozmowie z Faktami TVN powiedział, że auto, którym jechał, wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Ale - dodał - nikomu nic się nie stało, do żadnego poważnego wypadku absolutnie nie doszło. Podkreślił, że kierowca, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zachował się wzorowo, zdołał opanować samochód, który nie uderzył ani w bariery drogowe, ani w samochody jadące po pasie obok.

- Można powiedzieć: rzeczywiście superfachowiec - dodał Duda.

Prezydent zaznaczył, że samochód musi zostać zbadany.

- Teoretycznie taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, więc rozumiem, że muszą być przeprowadzone rutynowe badania także tej opony, która się rozleciała kompletnie i będzie to sprawdzone - powiedział.

Radio RMF FM podało wcześniej w piątek, że prezydent jechał autostradą A4 z Karpacza i w okolicach Lewina Brzeskiego k. Opola pękła tylna opona w prezydenckiej limuzynie, auto zjechało na pobocze; prezydent korzystając z innego samochodu z kolumny wyruszył w dalszą drogę do Wisły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA