REKLAMA

Pęknięta opona w rządowej limuzynie? To nie pierwszy taki incydent

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 08 marca 2016 13:40
Pęknięta opona w rządowej limuzynie? To nie pierwszy taki incydent Siedem miesięcy wcześniej pękła opona w samochodzie, którym podróżował Jarosław Kaczyński (fot. bor.gov.pl)

• W piątek (4 marca) na autostradzie A4 na terenie woj. opolskiego doszło do wypadku z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
• W limuzynie marki BMW, którą podróżowała głowa państwa, uszkodzeniu uległa opona. Prezydentowi Dudzie, ani żadnej z towarzyszących osób nic się nie stało.
• Okazuje się jednak, że to nie pierwszy taki incydent.

Jak informuje "Fakt" do podobnego zdarzenia doszło siedem miesięcy temu. Wówczas pękła opona w samochodzie, którym podróżował Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wybierał się na uroczystą mszę świętą do Gdańska. Na trasie Warszawa-Gdańsk doszło do wybuchu przedniej opony w Skodzie Superb, którą podróżował Kaczyński.

Zobacz: Kolejne czynności w śledztwie ws. wypadku prezydenckiej limuzyny

Jak donosi gazeta, po przyjeździe do Gdańska tylko wąskie grono dowiedziało się o całym zdarzeniu. Sprawa w partii została wyciszona, bo jak się okazało, opona wybuchła, bo była już wcześniej dziurawa. Pracownik partii odpowiedzialny za auta uznał, że dziura nie była duża, więc ogumienie było „całkiem dobre”. Postanowił więc zaoszczędzić i nowych opon nie kupił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • axol 2016-03-09 10:19:31
  Czy dziurawa opona może wybuchnąć???
 • 95693 2016-03-08 16:44:58
  Zdaje się, że to ciągle te same przyczyny, co w wypadku smoleńskim. Bylejakość, partactwo i lekkomyślność, a przecież koszt opon ma się nijak do kosztu samolotu. Jeśli zgniły opony, to i samochód nie pierwszej świeżości.
 • Marek.S 2016-03-08 15:29:08
  Również maiłem podobny incydent w październiku 2015roku, na obwodnicy Lublina przy 120km/h strzeliła mi przednia opona, obyło się bez incydentów, zjechałem na pobocze wymieniłem koło pojechałem dalej . Nie knuje teorii spiskowych jak Kaczyński . Pozdrawiam!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA