REKLAMA

Petru apeluje do Kaczyńskiego. Chce przedwczesnych wyborów

 • Autor: Gabriel Paździor
 • 23 maja 2016 10:01
Petru apeluje do Kaczyńskiego. Chce przedwczesnych wyborów Ryszard Petru, lider Nowoczesnej jest bardzo zaniepokojony tym, jak rząd reaguje na sygnały z UE. (fot.:twitter.com/_nowoczesna)

• Ryszard Petru jest bardzo niezadowolony z relacji miedzy rządem PiS, a Komisją Europejską.
• Polityk opozycji apeluje do Jarosława Kaczyńskiego o rozpisanie wcześniejszych wyborów, aby sprawdzić, czy Polacy faktycznie aprobują dobrą zmianę.

Ryszard Petru był gościem poniedziałkowej (23 maja), porannej rozmowy na antenie RMF FM. W wymianie zdań z liderem Nowoczesnej poruszono dwa kluczowe tematy. Pierwszym był spór KE z rządem w Warszawie, wywołany impasem konstytucyjnym w Polsce, a drugim relacja opozycji do obecnej większości parlamentarnej.

Petru jest bardzo zaniepokojony tym, jak rzad reaguje na sygnały z UE.

- Przeczytałem, że stanowisko KE ma być utajnione. Lepiej, gdyby było publiczne. Ono jest bardzo ważne dla Polski - podkreślił Petru, po czym dodał: - Nigdy Polska w ostatnich dwudziestu sześciu latach nie była w tak poważnym kryzysie geopolitycznym i międzynarodowym.

Czytaj: Andrzej Duda odwiedził Norwegię

- UE powinna zaostrzać kroki aż do sankcji? - powtórzył zadane mu pytanie Petru. - Polska powinna reagować na to, o co poprosiła - mówił dalej lider Nowoczesnej, nawiązując do prośby MSZ i szefa tego resortu Witolda Waszczykowskiego o opinię Komisji Weneckiej. Komisja zaopiniowała sytuację, która ma miejsce w Polsce negatywnie. Zaproponowała też rozwiązania.

- Dojdzie prawdopodobnie do głosowania ws. sankcji. Widzę, że Kaczyński kapituluje oddając przyszłość Polski w ręce Orbana - mówił następnie opozycyjny polityk, rozważając jeden z możliwych scenariuszy.

Petru był również pytany o bilans rządów PiS, jakiego się spodziewa, gdy przyjdzie czas wyborów.

- Boję się, że nie poznamy Polski za trzy i pół roku - relacjonował swoje obawy lider Nowoczesnej. - Nie poznamy Polski. Boję się, że nie zostanie kamień na kamieniu, stąd apel do Jarosława Kaczyńskiego, aby rozpisał wcześniejsze wybory by sprawdzić, czy Polacy akceptują tę dobrą zmianę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Janek 2016-05-26 01:59:14
  Pleyboy Petru w otoczeniu swoich dziewczynek!!!!
 • Wojtas 2016-05-24 11:20:34
  Boże! Co ten Petru wygaduje? Czy on oszalał? Wreszcie mamy rząd dbający o interesy Polski, a ten bankster chce przedterminowych wyborów. Na czyje zlecenie on pracuje?
 • spragniony123 2016-05-24 00:08:50
  Panie Petru poczytaj sobie sondaże ,a na pana kolesi z Brukseli nie licz bo to są łajzy tacy sami jak pan.
 • twardy orzech 2016-05-23 20:55:27
  Do alek: Daj mu pomarzyć. Wielcy wynalazcy byli przecież w końcu marzycielami. Jest jeszcze za słaby, aby występować sam, a występując w niepopularnej i skompromitowanej dziś spółce traci coraz bardziej na wiarygodności. :)))
 • alek 2016-05-23 20:08:46
  Panie Petru, a kogo obchodzą pańskie chore mrzonki o przejęci władzy przez pańskie ugrupowanie w Polsce?. Jesteś pan coraz bardzie żałosny w swoich wypowiedziach. Wiosna mija bezpowrotnie, a z pańskim stanem umysłu jest coraz gorzej.
 • adam 2016-05-23 10:47:09
  Nie mogę się doczekać bruk$elski podnóżku!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA