REKLAMA

Petru do Kukiza: Jesteś w opozycji, czy w koalicji z PiS?

 • Autor: GP
 • 08 czerwca 2016 09:57
Petru do Kukiza: Jesteś w opozycji, czy w koalicji z PiS? Mija rok od powołania partii Nowoczesna na czele której stoi Ryszard Petru. (fot.:facebook.com/NowoczesnaPL)

• Ryszard Petru chce od Kukiz'15 jasnej deklaracji politycznej przynależności.
• Polityk wyraża też obawę o plany PiS wobec OFE.

W środę (8 czerwca) w wywiadzie w TOK FM Ryszard Petru, lider Nowoczesnej zaapelował do Pawła Kukiza, żeby się określił czy Kukiz`15 to opozycja czy koalicja rządowa.

- Za każdym razem, jak brakuje głosów PiS, poseł tej partii przychodzi, np. poseł Suski, rozmawia z Kukizem i oni nagle głosują tak, jak chce PiS. Trzeba być twardym i powiedzieć wprost: albo jesteśmy opozycją, albo koalicją - powiedział Petru.

Lider Nowoczesnej wyraził ponadto swoją obawę o przyszłość oszczędności Polaków zgromadzonych w OFE. Boi się, że rząd będzie gotowy znacjonalizować te środki.

- Prawdopodobnie nastąpi druga odsłona reformy Rostowskiego. Za co mam olbrzymie pretensje do PO. Rostowski skończył na oszczędności OFE, a teraz PIS dorżnie nasze oszczędności - mówił polityk. - PiS nie mając pieniędzy na wszystkie szalone pomysły, przejmując akcje z OFE, stanie się właścicielem olbrzymiej liczby prywatnych firm - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (17 komentarzy)

 • - 2016-07-13 10:20:04
  "Kiedyż, w ludziach zaświta historyczne myślenie, że ludzie nie dzielą się na naszych i waszych, ale prosto na mądrych i głupich"? Pawlak w trakcie wizyty u stryjka Johna w Chicago.
 • Podatnik 2016-06-12 00:29:27
  Widać na co idą pieniadze z budżetu - na armię płatnych trolli piszących w tym samym stylu. Biedaczki wypościły się przez osiem lat, teraz muszą nadrobić i zasłużyć na stołek w radzie nadzorczej - tak jak ta pielęgniarka z pomorza co teraz zarządza energetyką.
 • dośćtego 2016-06-09 10:09:35
  Petru, wy mieliście już swój czas z koleżkami z PO i zmarnowaliście go. Gdybyście poszli po rozum do głowy i najpierw o zwykłych ludziach pomyśleli to więcej zostało by dla was. Jak widzę tą ohydną gębę Rostowskiego który spaceruje spokojnie po ulicy koło ciebie Petru, z biało-czerwoną flagą to krew mnie zalewa, więc nie pieprz mi tu człowieku, że się obawiasz, bo masz takie same intencje jak kolesie z PO i PIS. Nigdy nie uwierzę w twoje dobre intencje.Ty i twoja "nowoczesna" jesteś taką samą zarazą polityczną i nieszczęściem dla POLSKI jak PO PSL PIS SLD i cała reszta. Kukiz 15 przynajmniej coś próbuje robić dla Zwykłych Ludzi.
 • shcodnick 2016-06-09 01:03:06
  Trzeba było tyle wcześniej nie kraść z koleszkami to by pieniędzy starczyło i w OFE i w ZUS dla każdego. Nie było by potrzeby szukania pieniędzy gdzie popadnie żeby przyznać głodowe emerytury czy inne zasiłki (bo w sumie emerytura stała się zasiłkiem dla bezrobotnych bez prawa wykonywania zawodu). Morda Rysiu.
 • Polak 2016-06-08 22:58:48
  Co to znaczy "albo opozycja albo koalicja" ?? Przecież to jest paranoja !! To jest sprzedawanie własnego siebie (czyt. własnych głosów) ! Nie można opowiedzieć się za którąś z tych stron ! Trzeba mieć własne zdanie! Raz jedna strona ma racę a raz druga. Jak można głosować na TAK, kiedy wiadomo, że to jest złe, oraz jak można głosować na NIE, gdy będzie dobrze ? Petru, bądź tak miły i odpuść sobie. Opłacanym politykom przez rząd PO mówimy NIE !
 • Purpurowy 2016-06-08 20:18:46
  Do tyszczuk.pl: Jest pan kolejną ofiarą megalomanii i myślenie życzeniowego Prezesa o wielkim ko flikcie polsko-polskim nikt ze środwiska popierającego pana Petru nie ma samozaparcia ani jaj do dokonania zamachu w jakiejkolwiek formie.Pan Petru trochę panikuje bo nasz budżet za chwile jasny szlag trafi.Atmosfera zagrożenia i oblężenia pasuje natomiast obecnej ekipie "rządzącej"ponieważ jedynie w takiej atmosferze są w stanie pozostać przy władzy.To partia która dożyła do naszych czasów robiąc z siebie ofiarę i męczęnnika
 • tfardy 2016-06-08 18:43:12
  trzeba byc tfardym jak rysio a nie mientkim,grónt to nie wymienkac i byc zaje..scie tfardym jak skała
 • gad 2016-06-08 17:53:12
  Festiwal glupoty megalomana bez pojecia o ulicy a wlasciwie to bez zadnego pojecia o czymkolwiek o czym sie zaczyna wypowiadac trwa w najlepsze, tylko wziasc popcorn usiasc i ogladac co ten przewodnik stada filistrow pod nazwa KOD powie.
 • Cotomabyc 2016-06-08 17:52:59
  Tresowane małpy,mowia i robią co im prezes każe.A ten Liroy?co to ma być,Ferdka Kiepskiego niech sobie dokoptują
 • Smok Wawelski z Krakowa 2016-06-08 17:43:31
  Żałosny człowiek, nieuczciwy i niedouczony (sześciu króli, łamanie konstytucji 3 maja). Petru moze byś tak jakieś studia skończył ? Wystarczy już nam polityków niedouczonych liczących na łatwe pieniądze i ciepłe posadki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA