REKLAMA

Petru domaga się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

 • Autor: pap/pt
 • 11 lutego 2016 19:53
Petru domaga się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego (fot. twitter/Nowoczesna)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie i zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Oczekuje przekazania wiedzy, jakie nowe informacje były powodem ponownego rozpoczęcia prac ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski powiedział że nie będzie żadnego komentarza ze strony Kancelarii Prezydenta w tej sprawie.

Petru powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie, że w związku z rozpoczynającą się w piątek międzynarodową konferencją nt. polityki bezpieczeństwa w Monachium, chciałby zwrócić się do prezydenta Andrzeja Dudy o to, żeby powołał i zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Lider Nowoczesnej oczekuje - jak mówił - informacji nt. powodów ponownego rozpoczęcia prac komisji ws. katastrofy smoleńskiej.

"Chciałbym, żeby w ramach tej Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda powiedział nam i poinformował kluby parlamentarne, jakie to nowe informacje ws. Smoleńska pojawiły się od pojawienia się raportu Jerzego Millera, które to powodują, że rozpoczyna się praca w komisji" - powiedział.

Być może pojawiły się jakieś nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej, o których nie wiemy - mówił lider Nowoczesnej.

Dodał, że to już najwyższy czas, by prezydent powołał RBN, ponieważ od wybrania Dudy minęło już kilka miesięcy. Petru powiedział, że w sprawie RBN nie zwrócił się drogą oficjalną, czyni to za pośrednictwem mediów.

Na początku lutego MON wznowiło badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana podkomisja, która - jak zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz - zbada "całość tragedii smoleńskiej". Jej pierwsze posiedzenie zaplanowano na początku marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • wzivny 2016-02-15 16:02:49
  Chodzi o to, że w komisji będą doświadczeni eksperci, wiadomo, że kilku robiło w młodości latawce, a co namniej jeden lepił modele samolotów. Zwałaszcza ten ostatni jest specem, bo nieraz jego samolocik rozbił się i badał tego przyczyny.
 • kat 2016-02-13 23:22:31
  Zamiast biegać po ulicach z kod , zwołaj sobie radę i pogadaj bo ludzie już was rozszyfrowali !
 • spragniony123 2016-02-12 14:00:48
  Panie Petru jeżeli zwrócił się pan do Gazety Wyborczej dlaczego ponownie bada się katastrofę smoleńską to ja jako obiektywny obywatel Rzeczpospolitej udzielę panu bardziej obiektywnych informacji na ten temat niż Gazeta Wyborcza i inne media które brały również udział w spektaklu, gdy jeszcze nie ostygły ciała ofiar , winiąc pilotów i część pasażerów że przyczynili się do katastrofy
 • tg593 2016-02-12 08:00:22
  Nowe informacje? A po co? Wystarczy rozkaz Miłościwie Nam Panującego! Gdyby przyszło mu do głowy zbadać okoliczności śmierci ostatnich książąt mazowieckich, to też Sejm powołałby komisję.
 • OBYWATEL !! 2016-02-11 21:33:34
  PANIE PEE.... !! ZAPYTAJ SWOJEGO GURU - JAK TO BYŁO JAK BYŁ U WŁADZY I -- BYŁY LUKI ?!??! NA GRANICY !!!! TO SIĘ NADAJE DZISIAJ TO ODKURZENIA ?!!?!
 • alek 2016-02-11 21:05:20
  Pan Petru podobno jest z wykształcenia ekonomistą, a na co dzień opowiada tylko różne dziwne opowieści "od sasa do lasa", po to tylko aby zaistnieć w mediach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA