REKLAMA

Petru i Schetyna nie zgadzają się w ocenie polityki zagranicznej rządu

  • Autor: GP
  • 22 lutego 2016 12:04
Petru i Schetyna nie zgadzają się w ocenie polityki zagranicznej rządu Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.0)

• Grzegorz Schetyna, lider PO krytykuje polską politykę zagraniczną. Zwraca uwagę na inne akcenty niż Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.
• Schetyna zarzuca premier i szefowi MSZ uległość wobec innych państw UE.
• W kwestii akt gen. Kiszczaka i rzekomej współpracy Wałęsy z SB, otwarcie mówi o absurdzie całej sytuacji.

- Rząd demonstruje twardą i nieprzejednaną postawę w kraju, natomiast kiedy wyjeżdża do Brukseli czy do stolic europejskich, to jest bardzo cichy, spokojny i tak naprawdę przyjmuje wszystko z dobrodziejstwem inwentarza - mówił o działaniach rządu i polskiego MSZ były szef tego resortu Grzegorz Schetyna.

Polityk był gościem salonu politycznego, audycji Polskiego Radia. W ramach opisu polityki zagranicznej nie zgodził się z oceną lidera Nowoczesnej, który znacznie bardziej pobłażliwie ocenił działania rządu.

Przed szczytem w Brukseli Petru mówił: - Polska polityka zagraniczna jest wypadkową przypadkowych decyzji.

Schetyna uważa, że nie ma przypadku w działaniach premier Beaty Szydło i ministra Waszczykowskiego, a jest uległość. W kwestii oceny IPN, o którą także był pytany lider PO, ocenił: - Jestem zdumiony i nie spodziewałem się, że IPN będzie tak wpisywał się w walkę polityczną (...). Oczekiwałbym od prezesa IPN tego, żeby najpierw zbadać autentyczność i wiarygodność tego, co znalazło się w zasobach instytutu.

Schetyna nazwał zamieszanie wokół dokumentów gen. Kiszczaka "teatrem absurdu".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA