REKLAMA

Petru: koalicja przeciwko PiS-owi nie ma sensu

  • Autor: TM
  • 06 października 2015 12:03
Petru: koalicja przeciwko PiS-owi nie ma sensu Petru nie odpowiedział jednak na pytanie, z jaką partią .Nowoczesna jest skłonna wejść w powyborcze sojusze. Fot. facebook.com

Koalicja musi być za czymś, to musi być jakieś porozumienie programowe – mówił w TVP Info lider .Niezależnej Ryszard Petru. Nie odpowiedział z kim po wyborach jego partia wejdzie w koalicję, podkreślił, że „nie ma sensu koalicja przeciwko PiS-owi”.

Wczoraj w Brzeszczach widziałem lewicę w koalicji z PiS-em i Kukizem. Był tam jeszcze szef związku zawodowego Piotr Duda. I to jest przerażająca koalicja. Oni wszyscy razem rozdają pieniądze, których nie mają. To ich łączy, obiecywanie Polakom gruszek na wierzbie i rozdawanie pieniędzy, których nie zarobili - powiedział Ryszard Petru. 

Prywatne kopalnie

Ja mam tylko apel do Piotra Dudy, który tam był: ręce precz od górnictwa, panie Duda, bo pan doprowadzi je do upadku, tak jak doprowadziliście kiedyś do upadku Stocznię Gdańską - mówił Petru.

Ocenił, że „górnictwo polskie w państwowych rękach nie może być rentowne” i kopalnie powinny zostać sprywatyzowane.

Fot. facebook.com

Lewica z PiS-em?

W ocenie Petru udział polityka SLD w demonstracji Brzeszczach zaprzecza oficjalnemu stanowisku Lewicy, że po wyborach nie wejdzie w koalicje z PiS-em.

Żeby wczoraj pojechać do Brzeszcz i występować w tym samym czasie co Beata Szydło, Piotr Duda i Paweł Kukiz - ja bym nie był w stanie występować w takim towarzystwie - powiedział. 

Nie odpowiedział jednak na pytanie, z jaką partią Nowoczesna jest skłonna wejść w powyborcze sojusze. Podkreślił natomiast, że „nie ma sensu koalicja przeciwko PiS-owi”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA