REKLAMA

Petru krytykuje prezydenta: nie spełnia swojej roli

  • Autor: TM
  • 22 września 2015 09:10
Petru krytykuje prezydenta: nie spełnia swojej roli Prezydent wpisuje się w kampanię wyborczą jednej partii politycznej- powiedział Petru. Fot. facebook.com

Andrzej Duda nie spełnia swojej roli. Prezydent powinien stabilizować sytuację w państwie, a on tego nie robi. Zamiast tego wpisuje się w kampanię wyborczą jednej partii politycznej- powiedział Ryszard Petru w Radiu ZET.

W sprawie uchodźców powinno dojść do spotkania prezydenta z premierem - przekonywał Ryszard Petru. Jego zdaniem "unikanie spotkania jest żenujące".

Polityk podkreślił, że projekt obniżenia wieku emerytalnego - do 60 roku życia dla kobiet i 65. dla mężczyzn - jest złą propozycją z ekonomicznego punktu widzenia. W jego opinii oznacza to ograniczenie zatrudnienia i niższe świadczenia emerytalne dla kobiet.

To wypycha kobiety po 60 roku życia. Pracodawca mówi nie tyle „zwalniam cię”, co „przejdź na emeryturę” - mówił Petru.

Dodał, że nieprawdziwy jest argument zawarty w uzasadnieniu ustawy, wedle którego obniżenie wieku emerytalnego pozwoli na zwiększenie zatrudnienia wśród młodych ludzi, ponieważ młodzi szukają innej pracy niż ta, którą opuszczają emeryci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PETRO 2015-09-22 13:33:48
    Panie P. kiedy był Pan w urzędzie. Rozsądniej byłoby dla Pana gdyby dostrzegał wady i zalety. Bo jak wyróźnic to co Pan mówi i robi PO bis. "Nie idź tą drogą" - to klasyka marna bo marna.
  • Teresa 2015-09-22 09:55:58
    Wolę usłyszeć "idź na emeryturę" niż "zwalniam cię".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA