REKLAMA

Petru nie boi się klątwy pokoju 143: "Nie wierzymy w żadne egzorcyzmy i zabobony" I przedstawia świecki dekalog

  • Autor: GP
  • 13 listopada 2015 12:41
Petru nie boi się klątwy pokoju 143: "Nie wierzymy w żadne egzorcyzmy i zabobony" I przedstawia świecki dekalog Ryszard Petru przy pokoju 143 wiesza na drzwiach dekalog posłów Nowoczesnej (fot. twitter Nowoczesnej)

Nowoczesna przedstawiła swój dekalog. Ryszard Petru zorganizował briefing przy sejmowym pokoju nr 143, który ma złą sławę wśród użytkowników parlamentarnych biur i korytarzy.

W czasie krótkiego spotkania lider Nowoczesnej podziękował wszystkim zaangażowanym w wybór wicemarszałek Barbary Dolniak. Wczoraj została przedstawicielką klubu Nowoczesnej w prezydium sejmu. Mówił o roli klubu i jego zobowiązaniach na nadchodzące miesiące pracy parlamentarnej.

- Będziemy konstruktywnym klubem i będziemy szukać porozumienia, także z PiS – mówił Petru. - Liczę zwłaszcza na dogadanie się w pewnych sprawach gospodarczych. (…) Polski parlament był, często miejscem gdzie podkreślano różnice, a czasami wystarczy myśleć niestandardowo i można zaproponować rozwiązanie, które ma sens i przynosi skutek.

Dekalog Nowoczesnej

Na drzwiach pokoju 143 posłowie Nowoczesnej zawiesili dekalog, który ma im przypominać jakie wartości chcą reprezentować w parlamencie, i jakich zasad mają się zamiar trzymać.

CTry5CWWoAANS3N.jpg

Ponadto, Ryszard Petru zapowiedział zmiany w układzie biur poselskich swojego klubu. Ma zamiar rzeczywiście i symbolicznie przebić się między pokojami, by umożliwić łatwiejszą pracę i wymianę myśli swoich posłów. Zrobić to można, korzystając z zasklepionych przejść, które łączą niektóre pokoje sejmu oddane do użytku klubowi Nowoczesnej.

Nowoczesna otrzymała pokój 143 od klubu parlamentarnego Kukiz’15, który odstąpił go mniejszej formacji. Wśród posłów i administracji sejmu pokój ten ma niechlubną sławę. Podobno każdy polityk, który zasiada w tym pokoju znika z życia publicznego, szybko tracąc na popularności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA