REKLAMA

Petru nie dopuści do wystąpienia Polski z UE

 • Autor: GP
 • 25 stycznia 2016 16:09
Petru nie dopuści do wystąpienia Polski z UE Ryszard Petru chce od Jarosława Kaczyńskiego deklaracji, że Polska z UE nie wystąpi. (fot. twitter.com)

W poniedziałek (25 stycznia) lider opozycyjnej partii Nowoczesna wyraził zaniepokojenie krokami rządu i zaapelował do prezesa PiS o jasną deklaracje, czy Polska pod jego rządami ma wyjść z UE?

Polityk i lider Nowoczesnej zapewnia, że nie dopuści do wyjścia Rzeczpospolitej ze struktur Unii Europejskiej. Na zwołanej w poniedziałek (25 stycznia) konferencji prasowej Ryszard Petru zaznaczył, że grozi Polsce pod rządami PiS kierunek podobny do tego, który obrała Wielka Brytania.

- Mam obawy, że ostatnie działania rządu są postrzegane w Europie jako kolejny krok do tego, żeby Polska wystąpiła z UE - mówił Petru. - My jako Nowoczesna zrobimy wszystko, żeby ta sytuacja nie miała miejsca.

Debata o demokracji w Polsce, najpierw w Parlamencie Europejskim, a teraz na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy stały się gorącym tematem w Polsce. Ryszard Petru podkreślił, że posłowie Nowoczesnej wstrzymali się od głosu, gdy Zgromadzenie głosowało wniosek.

Więcej o niepodjęciu decyzji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy przeczytasz tutaj.

Petru obawia się, że Polska opuści Unię, przyznał, że wskazują na to inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego i PiS.

- Łamanie konstytucji, wprowadzenie sprzecznej z prawem unijnym ustawy medialnej, sugerowanie, że osoby, które z kimkolwiek rozmawiają w Europie, są zdrajcami - wyliczał polityk.

Kończąc poseł stwierdził, że wielu ludzi zadaje mu pytania o ewentualne wyjście Polski w Unii.

Źródło: twitter.com

- Chciałbym taką deklarację od prezesa Kaczyńskiego otrzymać. Taka deklaracja z ust Kaczyńskiego nie padła - stwierdził Petru. - W strategicznym interesie Polski jest nasza silna pozycja w UE - skonkludował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Stanisław Komosa 2016-01-27 14:53:43
  Panie Pośle Petru- Posłowi nie przystoi być klaunem
 • wdzięczny koder one 2016-01-25 21:26:32
  Władca Karpat, Złotousty, Wyrocznia Delficka, Petrus Wielki na rubikoniu, Jeden z Sześciu Króli do tego nie dopuści. HoW
 • zaniepokojony postawą lid 2016-01-25 20:31:56
  Pan Petru's ma chyba poważny problem? Czy mi się wydaje?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA