REKLAMA

Petru nie wyklucza wniosku o samorozwiązanie Sejmu

 • Autor: PAP/MN
 • 23 grudnia 2016 13:48
Petru nie wyklucza wniosku o samorozwiązanie Sejmu Jeśli obrady odbędę się w Sali Kolumnowej, to będzie groteska - ocenia Ryszard Petru. (fot. nowoczesna/twitter)

Jeśli 11 stycznia w Sejmie nie odbędzie się debata nt. budżetu na 2017 r. i kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w Sali Kolumnowej, nie będzie innej możliwości jak samorozwiązanie Sejmu - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

W ostatni piątek posłowie opozycji z PO oraz Nowoczesnej zablokowali mównicę sejmową, w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Od tego czasu grupa posłów z PO i Nowoczesnej stale pozostaje na sali plenarnej Sejmu.

W czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak stwierdził w Polsat News, że okupacja sali plenarnej jest nielegalna i że jeśli opozycja nie opuści jej do kolejnego posiedzenia Sejmu, to odbędzie się ono w Sali Kolumnowej.

Do sprawy odniósł się w piątek lider Nowoczesnej stwierdzając, że jeśli się tak stanie to "będziemy mieć dualizm Sejmu". "Ja w tym momencie zgłoszę wniosek o samorozwiązanie Sejmu" - dodał. "Jeżeli będzie sytuacja, w której będziemy mieli dwa parlamenty nie widzę innej możliwości, jak tylko samorozwiązanie Sejmu" - powiedział dziennikarzom Petru podczas briefingu w Sejmie.

Jak tłumaczył 11 stycznia, na kiedy zaplanowane jest kolejne posiedzenie Sejmu marszałek Marek Kuchciński powinien przyjść na salę plenarną i kontynuować przerwane przed tygodniem posiedzenie. Posłowie - jak stwierdził Petru - powinni kontynuować wówczas prace nad budżetem na 2017 r. "Nie wymaga to od marszałka Kuchcińskiego wielkiego wysiłku tylko przyznania się do błędu, i on wychodzi cało z tej opresji i przede wszystkim Polska" - wskazał polityk.

"Jeśli obrady odbędę się jednak w Sali Kolumnowej, to będzie groteska. Jeśli tak się stanie, wszyscy będą wiedzieli, że coś jest nie tak, że państwo nie działa, że mamy dwa Sejmy, że mamy dualizm prawny" - ocenił szef Nowoczesnej.

W czwartek Petru poinformował, że Nowoczesna będzie kontynuowała protest na sali sejmowej do 11 stycznia, kiedy rozpocząć ma się kolejne posiedzenie Sejmu, również Senat ma w tym dniu rozpocząć posiedzenie, na którym - zgodnie z dotychczasowymi planami - ma zająć się ustawą budżetową na 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • LePetit 2016-12-27 12:06:23
  Panie Petru Skończ Pan z głupimi i bezsensownymi komentarzami i wypowiedziami a tak najlepiej skończ Pan w ogóle z polityką i idź do normalnej pracy.Nikt nie zauważy że odszedł Pan z polityki. PO ma wystarczająco dużo tzw polityków z których można się pośmiać.
 • Darek 2016-12-25 00:22:45
  Do analityk: To są ciężkie rzadkie raczej nie uleczalne przypadki ,tak jak alimenciarz sześciu króli,czy schetru i to jest opisywanie ich przypadłości nie Krytykowanie!!! Pozdrawiam
 • RomanKafel 2016-12-24 21:20:15
  Pan Petru..zawsze moze zlozyc mandat poselski!!!! NIby dlaczego Sejm ma sie samorozwiazywac???? Z jakiej przyczyny??? Ze pan Petru nie ma wiekszosci???? Panie Petru wiecej wyrozumialosci tolerancji i rozsadku zycze z okazji Swiat....
 • popis 2016-12-23 18:25:01
  Do analityk: Jak jesteś chory , to idź do lekarza.
 • analityk 2016-12-23 16:35:23
  Chorych się nie krytykuje,można im tylko współczuć.
 • Qui pro qvo 2016-12-23 16:03:19
  Wcześniej czy później musi dojść do faktu samorozwiązania się Sejmu, albowiem formuła tzw. dobrej zmiany już się wyczerpała. W tym kierunku, jaki proponuje PIS , bez uzgodnienia proponowanych zmian, z przedstawicielami różnych środowisk jest obywatelom tego kraju nie po drodze i wywołuje totalny sprzeciw. Demontaż struktur państwa trwa, co osłabia naszą pozycję w świecie i czas najwyższy, by podjąć powstrzymujące środki zapobiegawcze .
 • obserwator77 2016-12-23 14:52:04
  w sumie najlepsze posunięcie,mam nadzieje tylko,że te 50% społeczeństwa ,które nie poszło na wybory tym razem pójdzie i wymiecie to całe badziewie z PiS,żeby w końcu zrozumieli,że głosowało na nich tylko 19% społeczeństwa ,z czego 15% przez pomyłkę,bo dało się nabrać na PiS`owskie bajdurzenie z jednej strony i bzdurne rządzenie PO z drugiej strony.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA