REKLAMA

Petru o expose Szydło mówi, że może kosztować nawet 55 miliardów złotych. Co mówią inni?

  • Autor: GP
  • 18 listopada 2015 12:45
Petru o expose Szydło mówi, że może kosztować nawet 55 miliardów złotych. Co mówią inni? Ryszard Petru będzie przeciw wotum zaufania dla rządu Szydło (fot. flickr.com, licencja: Attribution 2.0 Generic)

Po wystąpieniu premier Beaty Szydło pojawiają się gorące komentarze polityków i liderów opinii publicznej. Dominuje pytanie o to, jak rząd Beaty Szydło chce sfinansować zapowiedziane wydatki?

Lider, najmniejszego klubu parlamentarnego PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz zauważa, że nie widzi pieniędzy, które mają posłużyć do realizacji obietnic Beaty Szydło. Mówi też, że niepokoi go brak dat realizacji zapowiedzi. Szydło, w jego ocenie, nie wzbudziła nadziej na najbliższe miesiące.

Politycy zwracają uwagę, że za sto dni, będzie można rozliczyć Beatę Szydło z wielu złożonych dzisiaj obietnic.

Ryszard Petru jest zaniepokojony

- Zaskoczyło mnie to, że Beata Szydło nie wycofała się z niektórych obietnic. Expose może kosztować pięćdziesiąt lub nawet pięćdziesiąt pięć miliardów złotych rocznie. To by wymagało podniesienia podatków – zaraz po wystąpieniu premier Szydło mówił Ryszard Petru. - Takiego kroku dokonano na Węgrzech, czyli będziemy mieli Budapeszt.

Lider Nowoczesnej krytykował też wystąpienie, za brak konkretów o polityce zagranicznej. Cieszy go zapowiedziane podejście do UE, a jednocześnie martwi brak słów o relacjach z Rosją i Niemcami.

Petru będzie rekomendował klubowi Nowoczesnej głosowanie przeciwko wotum zaufania.

PiS zadowolone i z poparciem

Politycy frakcji rządzącej są zdania, że Szydło zaprezentowała się bardzo dobrze.

Pozostający w opozycji do rządu, ale poza parlamentem Janusz Palikot dopatruje zaś się podobieństw między Ewą Kopacz, która rok temu wygłaszała expose, a premier rządu PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Aga 2015-11-18 13:57:08
    REWOLUCJA PIS. Tak, nagle w wielu dziedzinach gospodarki PIS znalazł cudowne sposoby na uzdrowienie. To przerażające! Ile za to zapłacimy? Albo ile za to zapłacą nasze dzieci? Czy p. Szydło ma pojęcie o polityce?, jedynie o SAMORZĄDÓCE . Rządzi KAczyński. Czy od dnia zaprzysiężenia do expose zdążyli przeprowadzić co najmniej audyty? Nie. Wiec przerażają mnie te wszystkie obietnice.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA