REKLAMA

Petru o nowym rządzie: na kłamstwie nigdy nie zbuduje się czegoś trwałego

  • Autor: PAP/em
  • 09 listopada 2015 18:49
Petru o nowym rządzie: na kłamstwie nigdy nie zbuduje się czegoś trwałego W ocenie Petru skład nowego rządu jest również "wielką porażka PO" (fot. PTWP)

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru ocenił przedstawiony w poniedziałek przez PiS skład nowego rządu.

Petru zaznaczył, że w trakcie kampanii wyborczej Szydło wskazywała lidera Polski Razem Jarosława Gowina, a nie Macierewicza na szefa MON. - Tymczasem szefem MON-u został właśnie Macierewicz, mamy rząd radykalnej prawicy, co jest zaprzeczeniem tego, co PiS mówił w kampanii wyborczej, czyli że będą centroprawicowi. To jest jednak skrajna prawica - ocenił.

Lider Nowoczesnej podkreślił też, że jest zaskoczony nominacjami Zbigniewa Ziobry na ministra sprawiedliwości i Mariusza Kamińskiego na koordynatora służb specjalnych, gdyż w ich przypadku "mamy niewyjaśnione kwestie związane z działaniami niezgodnymi z prawem". - Jestem zaskoczony, że osoby, które nie mają czystego konta, stają się ministrami w bardzo ważnych resortach w rządzie Beaty Szydło - wskazał.

Skład rządu to porażka PO

W ocenie Petru skład nowego rządu jest również "wielką porażka PO". Jak tłumaczył, Kamiński był bowiem przez pewien czas szefem CBA za rządów Donalda Tuska. Z kolei przyszły wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki "wiele lat doradzał Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu oraz Tuskowi". - W związku z tym Platforma jest co najmniej niewiarygodna w krytyce nowego rządu, gdyż ona w pewnym sensie go współtworzyła - uważa szef Nowoczesnej.

- Współczuję pani Beacie Szydło tak skonstruowanego składu rządu. W mojej ocenie będzie to rząd targany sprzecznościami, który będzie musiał się wycofać z większości wcześniej proponowanych rozwiązań. Co więcej, to może oznaczać początek rozpadu PiS - uważa Petru.

Rząd zbudowany na kłamstwie

- To jest rząd zbudowany na kłamstwie wyborczym. Jeszcze kilka tygodni temu Beata Szydło mówiła zupełnie coś innego niż zrobiła. Nie sądzę, aby ci, którzy głosowali na PiS, spodziewali się takiej obsady rządu, jeśli chodzi o tak radykalne osoby, jak Macierewicz, Kamiński czy Ziobro - powiedział lider Nowoczesnej.

Jak dodał, "rząd zbudowany na kłamstwie wyborczym nie będzie silnym rządem".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jola 2015-11-10 02:08:42
    A Pan nie kłamie, na samym wstępie przecież wy to PO, już koalicję szykowaliście,to dopiero by było,następne lata rozkradania Polski.Mam nadzieję że po 4 latach was już nie wybiorą. Żałuję że teraz jesteście.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA