REKLAMA

Petru o uchodźcach: możemy się uczyć od Niemców

  • Autor: TM
  • 11 września 2015 08:57
Petru o uchodźcach: możemy się uczyć od Niemców Petru twierdzi, że Polska nie jest atrakcyjna dla imigrantów. Fot. facebook.com/PetruRyszard

Mamy obowiązek moralny przyjmowania uchodźców, ale nie jesteśmy atrakcyjni dla imigrantów - przekonywał Ryszard Petru, lider Nowoczesnej na antenie Radia ZET.

Zdaniem lidera Nowoczesnej Polska powinna walczyć z łatką przypiętą krajom Europy środkowo-wschodniej, które sprzeciwiają się przyjmowaniu uchodźców.

Nie jesteśmy atrakcyjni dla imigrantów

Nie oszukujmy się, nas uchodźcy nie zaleją. Nie jesteśmy dla nich atrakcyjnym krajem - stwierdził Petru.

Dodał też, że "ludzie mają prawo się bać, bo wśród uchodźców są różne grupy - również terroryści", ale bardzo by chciał, żeby "w Polsce nie było takich obrazków jak na Węgrzech", gdzie dziennikarka podstawiała uchodźcom nogę i kopała ich.

"Polacy zawsze uciekali"

To jest granie na lękach. My nie mamy umiejętności przyjmowania uchodźców. Polacy zawsze uciekali, a nie przyjmowali innych - stwierdził Petru.

Możemy się uczyć od Niemców. Najlepiej - zgodnie z apelem Franciszka - przyjmować ich do parafii - mówił lider Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA