REKLAMA

Petru ocenił osiem lat rządów PO

  • Autor: PAP
  • 11 listopada 2015 17:41
Petru ocenił osiem lat rządów PO Ryszard Petru lider Nowoczesnej osiem lat rządów PO ocenił na 3 lub 3+ (fot. Facebook)

Ryszard Petru lider Nowoczesnej osiem lat rządów PO ocenił na 3 lub 3+. Jego zdaniem, do porażek rządu można zaliczyć sytuację w górnictwie, a na plus rozwój infrastruktury i wykorzystanie środków unijnych. "Wiele rzeczy można było zrobić lepiej" - dodał.

Petru w środę w Rzeszowie wziął udział obchodach Święta Niepodległości. Na konferencji prasowej w rzeszowskim Ratuszu mówił, że chciałby, aby uroczystości w całej Polsce wyglądały tak, jak w stolicy Podkarpacia.

Nowoczesna będzie opozycją konstruktywną, a nie totalną

Zaznaczył także, że wśród pierwszych inicjatyw ustawodawczych jego klubu parlamentarnego będzie pakiet ustaw gospodarczych. Wymienił projekty dotyczące m.in. zmian w kodeksie pracy, zmiany finansowania partii politycznych i reformę karty nauczyciela.

„To nie są wielkie ustawy, robiące rewolucję w Polsce. Będę szukał poparcia tych projektów. Będę rozmawiał także z większością parlamentarną, przede wszystkim w kwestiach gospodarczych” - dodał Petru.

Odniósł się również do zamieszania wokół nieformalnego szczytu UE na Malcie. Zdaniem lidera Nowoczesnej, to że Polskę będzie reprezentował rząd Czech to „efekt wojny w piaskownicy, których poważni ludzie powinni unikać”.

Lider Nowoczesnej pytany był również o ocenę rządu Ewy Kopacz. Petru przypomniał, że Kopacz rządziła tylko rok, więc podsumować należy wszystkie lata rządów PO.

Wiele rzeczy można było zrobić lepiej

„Nie uważam, że Polska jest ruinie, czego najlepszym dowodem jest Rzeszów. Dużo się udało, ale wiele rzeczy też się nie udało. Dla mnie głównym problemem była ciepła woda w kranie – unikanie trudnych decyzji, wstrzymanie reform. Gdybym miał oceniać cały rząd PO to dałbym mu 3 lub 3+. Wiele rzeczy można było zrobić lepiej”- zaznaczył Petru.

Wśród porażek rządu PO wymienił sytuację w górnictwie, na plus wymienił Petru rozwój infrastruktury i wykorzystanie środków unijnych.

Petru pytany był również czy podoba mu się hasło tegorocznego Marszu Niepodległości „Polska dla Polaków. Polacy dla Polski”.

„Nie, nie podoba mi się (hasło). Święto Niepodległości nie może być zawłaszczone przez jeden sposób myślenia. To hasło, które zamyka, a nie otwiera” - odpowiedział.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ??? 2015-11-11 18:47:54
    Czyli to, że polskie autostrady kosztowały trzy razy drożej niż szwajcarskie ocenił na "dostateczny"... Nowoczesny jakoś inaczej...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA