REKLAMA

Petru: Opublikowanie wyroków Trybunału jest proste, jak konstrukcja cepa

  • Autor: GP
  • 25 maja 2016 08:34
Petru: Opublikowanie wyroków Trybunału jest proste, jak konstrukcja cepa Ryszard Petru apeluje do Jarosława Kaczyńskiego o wczesniejsze wybory. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• Ryszard Petru z Nowoczesnej uważa, że PiS "gra na czas" w sporze o Trybunał Konstytucyjny.
• Lider opozycyjnej partii jest przekonany, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz PiS przegrałoby taką rywalizację z opozycją.

Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru precyzował swoje wrażenia z wtorkowego (24 maja) spotkania liderów opozycji. Petru, SchetynaKosiniak-Kamysz rozmawiali o rozwoju sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ich spotkaniu przyglądał się obserwator PiS, poseł Maciej Małecki.

- PiS gra na czas. Przedłoży jakąś ustawę, która niby będzie rozwiązaniem problemu,a prace będą trwały miesiącami - spodziewał się Petru precyzując w TVP swoje obawy. - Mam wrażenie, że polski rząd w pewnym sensie ugiął się. Z opozycją nie chce rozmawiać, ale jest gotowy na rozmowy gdy interweniuje Komisja Europejska - mówił po spotkaniach Beaty Szydło z Fransem Timmermansem.

Petru podkreślał, że wydano już osiem wyroków, których rząd nie opublikował. - Grzęźniemy w chaosie prawnym, a to zagraża nam wszystkim - konkludował Petru. - Opublikowanie orzeczenia kończy kryzys wokół Trybunału. To jest proste jak konstrukcja cepa, nie wiem czy rząd to łapie.

- Gdyby doszło do wcześniejszych wyborów PiS by przegrał - powiedział też Petru zapytany o najnowszy apel do Jarosława Kaczyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tadek 2016-05-29 23:32:27
    " Opublikowanie wyroków Trybunału jest proste, jak konstrukcja cepa"-To pisałem JA CEP petrus-schetrus !!! Ty schetrus jesteś gejem kijowskiego!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA