REKLAMA

Petru: Po OFE PiS sięgnie do Funduszu Rezerwy Demograficznej

  • Autor: GP
  • 06 lipca 2016 08:52
Petru: Po OFE PiS sięgnie do Funduszu Rezerwy Demograficznej Ryszard Petru podkreślił w wywiadzie, że nim został politykiem był ekonomistą i prognozował jak będzie się zachowywała gospodarka. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• Ryszard Petru twierdzi, że program 500 Plus odbije się na podatkach i pracy w Polsce.
• Zdaniem polityka, PiS może sięgnąć po środkach z OFE po Fundusz Rezerwy Demograficznej, by sfinansować program 500 Plus.
• Lider Nowoczesnej chce zaoferować Polakom racjonalną politykę, a nie festiwal obietnic.

Ryszard Petru komentował realizację obietnic wyborczych PiS w środę (6 lipca). Dla polityka i lidera Nowoczesnej działania rządu to niebezpieczna, nieodpowiedzialna polityka. Ekonomista zaznaczał, że jeśli rozdawanie pieniędzy będzie kontynuowane, bardzo źle się to może skończyć dla finansów państwa i obywateli. Polityk rozmawiał na antenie rozgłośni TOK FM.

- Pytanie brzmi, czy wam jest dzięki temu lepiej? - zadawał pytanie retorycznie Petru, nawiązując do programu 500 Plus. W ocenie lidera Nowoczesnej pieniądze na program prorodzinny będą przyczyną podniesienia podatków, które w dłuższej perspektywie odbiją się na rynku pracy. Przedsiębiorcy będą musieli zwalniać ludzi, by zaspokoić rosnące oczekiwania podatkowe państwa.

Czytaj: Nowoczesna i inne kluby opozycji są przeciwko powołaniu komisji śledczej dotyczącej Amber Gold

- Na przyszły rok nie ma pieniędzy na 500 Plus, dlatego jest propozycja m.in. przejęcia już w 2018 roku pieniędzy z OFE. W przyszłym roku prawdopodobnie skoczą (PiS, przyp.red.) na Fundusz Rezerwy Demograficznej i z tego sfinansują 500 Plus - powiedział Petru.

- Za trzy lata ludzie zapytają o perspektywę - przewidywał pytany polityk. - Zapytają, czy moje dziecko ma szansę na pracę? Czy musi emigrować?

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA