REKLAMA

Petru rozpowszechniał nieprawdziwe informacje

  • Autor: PAP
  • 21 października 2015 17:45
Petru rozpowszechniał nieprawdziwe informacje Z danych PKW wynika, że na 41 okręgów Nowoczesna ma 17 liderek list wyborczych, a Razem 20 (fot. PTWP)

W środę Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał postanowienie, w którym przychylił się do wniosku Razem zakazując Petru "rozpowszechniania nieprawdziwej informacji" dotyczącej liczby kobiet na "jedynkach" list ugrupowania oraz nakazując opublikowanie sprostowania.

Chodzi o słowa z wywiadu opublikowanego w zeszły czwartek w "Dzienniku Gazecie Prawnej", w której Petru stwierdził, że Nowoczesna ma "najwięcej kobiet na jedynkach, choć to nie była celowa polityka". Słowa te znalazły się także na pierwszej stronie gazety jako zapowiedź wywiadu.

Z danych PKW wynika, że na 41 okręgów Nowoczesna ma 17 liderek list wyborczych, a Razem 20.

Jak czytamy w uzasadnieniu postanowienia sądu, nie było powodów do umorzenia sprawy, o które wnioskował pełnomocnik Petru, ponieważ - według sądu - "zasadnym jest dokonanie sprostowania w formie, w jakiej sporna informacja została podana do wiadomości jej odbiorców".

Przewodniczący Nowoczesnej nie będzie natomiast zobligowany - jak wnioskował o to w pozwie pełnomocnik Partii Razem - do poinformowania w swoim sprostowaniu o tym, że to Partia Razem ma najwięcej kobiet na czele swoich list wyborczych. W ocenie sądu sformułowanie takie bowiem "w istocie stanowiłoby formę agitacji wyborczej komitetu wyborczego wnioskodawcy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Antypis 2015-10-21 20:48:00
    Przeprosili i sprostowali na długo przed ogłoszeniem wyroku. Zwyczajna pomyłka ale widać partia Razem to typowi pieniacze jak reszta z grupy KKK (Kaczyński-Korwin-Kukiz).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA