REKLAMA

Petru: Rząd Beaty Szydło nie da rady spełnić obietnic wyborczych

  • Autor: PAP/AT
  • 19 listopada 2015 10:04
Petru: Rząd Beaty Szydło nie da rady spełnić obietnic wyborczych - Nie dacie rady pomóc polskim rodzinom, rozdając pieniądze, na które nie macie pokrycia - zwrócił się Petru do rządu (Ryszard Petru, fot.facebook.com/PetruRyszard)

- Nie dacie rady pomóc polskim rodzinom, rozdając pieniądze, na które nie macie pokrycia - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru po expose premier Beaty Szydło.

"Rząd premier Beaty Szydło nie da rady spełnić złożonych obietnic. Nie dacie rady pomóc polskim rodzinom, rozdając pieniądze, na które nie macie pokrycia. Nie dacie rady zbudować silnej Polski, osłabiając jej fundamenty, a takim fundamentem jest Trybunał Konstytucyjny" - mówił Petru.

I kontynuował: "Nie dacie rady zbudować Polski bezpiecznej, jeśli będziecie nieprzemyślanie rzucać deklaracje międzynarodowe, aby się później z nich wycofywać. Nie dacie rady przekonać Polaków, że nie dzielicie nas na lepszych i gorszych, na tych, którzy są od ręki ułaskawiani, i na tych, którzy naprawdę czekają na ułaskawienie" - dodał, nawiązując do ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

"Nie dacie rady ograniczyć biurokracji, rozpoczynając swoje rządy od najbardziej rozrośniętego i najdroższego rządu w historii Rzeczypospolitej" - stwierdził.

Petru wskazywał też, że obniżenie wieku emerytalnego oznacza w przyszłości niższe emerytury. "To trzeba emerytom jasno powiedzieć" - podkreślał szef Nowoczesnej, zwracając się do premier Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA