REKLAMA

Petru: Szydło i Kopacz boją się debaty ze mną

 • Autor: PAP/msom/ as
 • 08 października 2015 14:56
Petru: Szydło i Kopacz boją się debaty ze mną Nie może być tak, że to telewizje decydują o tym, kto ma więcej możliwości przekazania swoich pomysłów – ocenił Petru. Fot. nowoczesna.org

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru skrytykował koncepcję przedwyborczej debaty telewizyjnej między premier Ewą Kopacz a wiceprezeską PiS Beatą Szydło. Mam wrażenie, że boją się debaty ze mną - powiedział.

Jak ocenił przewodniczący Nowoczesnej debata między dwiema kandydatkami na stanowisko premiera stanowi "ograniczenie wolnego słowa". Według Petru będzie ona służyć stworzeniu wrażenia, "że istnieje tylko wybór między PO i PiS".

Trudno nie mieć wrażenia, że pani Beata Szydło chce podpompować panią premier Kopacz i nawzajem - no bo po to robią przecież tę debatę - przekonywał.

"Debata powinna uwzględniać wszystkie opcje"

Jak podkreślił lider Nowoczesnej, "Polacy zadecydowali, że zostało zarejestrowanych osiem komitetów wyborczych" i przedwyborcza debata telewizyjna "powinna uwzględniać wszystkie opcje"..

Nie może być tak, że to telewizje decydują o tym, kto ma więcej możliwości przekazania swoich pomysłów - ocenił.

Petru przypomniał, że w środę wystosował w tej sprawie list do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak mówił, prosił w nim o to, by "nie dopuszczać do sytuacji, która stwarza mylne wrażenie o wyborze".

"Przywódca, który się boi debatować nie jest przywódcą"

Przewodniczący Nowoczesnej odniósł się również do zaskakujących - jego zdaniem - zapowiedzi, iż Kopacz nie weźmie udziału w debacie wszystkich komitetów wyborczych.

Przywódca, który się boi debatować nie jest przywódcą - zaznaczył.

Wcześniej w czwartek szef sztabu PO Marcin Kierwiński potwierdził udział Ewy Kopacz w debacie z Beatą Szydło. Jednocześnie poinformował, że nie ma jeszcze decyzji PO, kto będzie reprezentował partię w debacie 20 października. Ciężko, aby w tych dwóch debatach brała udział premier Kopacz. PO ma szeroką ławkę rozpoznawalnych, doświadczonych polityków - powiedział Kierwiński.

Porozumienie stacji telewizyjnych

TVP, TVN i Polsat porozumiały się ws. wspólnej organizacji i emisji dwóch debat przedwyborczych we wtorek. Spotkanie Kopacz i Szydło mogłoby się odbyć w niedzielę 18 października, a 20 października mogliby rozmawiać liderzy wszystkich partii.

Z deklaracji przedstawicieli poszczególnych komitetów wynika, że w przedwyborczym starciu telewizyjnym mają wziąć udział m.in. prezes PSL Janusz Piechociński, liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, liderzy: Nowoczesnej Ryszard Petru, Partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke, Komitetu Kukiz'15 Paweł Kukiz oraz Adrian Zandberg z Partii Razem.

Debaty przedwyborcze mają być transmitowane równolegle w TVP1, TVP INFO, TVN24 i Polsat News.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Deratyzator. 2015-10-09 15:21:17
  One po prostu nie cierpią szczurzego smrodu, bo szczury uciekają z zatopionego POkrętu i próbują dalej, w przebraniu roznosić bolszewicką zarazę!!!
 • ab 2015-10-09 12:24:15
  Żadna partia nie ma szans na zwycięstwo w MERYTORYCZNEJ dyskusji o gospodarce z R. PETRU, zdają sobie z tego sprawę. Petru potrafi mówić o sprawach niepopularnych dla niektórych środowisk, nie przymila się na siłę więc pigularzom może się nie podobać.
 • bilbabu 2015-10-09 10:24:43
  co za idiotyczne stwierdzenie "boją się ". W polityce nie ma miejsca na "banie się" . To banialuki wymyślone przez PIS, bo to ONI ciągle tego zwrotu używają, by właśnie nie debatować z każdym , a tylko z tymi z którymi ONI by chcieli. Debata PO z PIS nie ma sensu, bo PIS będzie nadawał swój opracowany tekst nie odpowiadając na pytania i obracając kota ogonem. A nasi dziennikarze nie są tak błyskotliwi jak "na zachodzie" by natychmiast pytać o dowody i fakty na opowiadane banialuki PIS.
 • stano0 2015-10-09 09:31:32
  A po co maja z nim dyskutować, żeby jego nijaka rozpoznawalność rosła, tym bardziej, że niczego ciekawego sobą nie reprezentuje
 • Jola 2015-10-09 00:40:51
  Przecież to partia PO tylko pod innym nazwiskiem.
 • andrew aptekarz 2015-10-08 16:10:06
  nie jesteś wart dyskusji,bo żeby takie bzdury publicznie mówic o marżach aptecznych - nie mając o tym pojęcia ,to straciles w tejwypowiedzi szereg wyborców,ja tez chciałem glosowac na NOWOCZESNĄ,a teraz to już żaden farmaceuta nie zagłosuje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA