REKLAMA

Petru: trzeba sprywatyzować urzędy pracy i kopalnie

  • Autor: TM
  • 20 października 2015 10:13
Petru: trzeba sprywatyzować urzędy pracy i kopalnie Urząd pracy nie jest urzędem bezrobocia – przekonywał Petru. Fot. facebook.com

Duża część urzędów pracy powinna być prywatna - powiedział w TVP Info lider Nowoczesnej. Ryszard Petru przypomniał też swoje propozycje dla górników.

Podkreślił, że ”urząd pracy nie powinien być wyłącznie tym, który stawia pieczątki i rejestruje, bo to teoretycznie można zrobić w internecie”.

Prywatne urzędy

Chodzi o to, aby były wynagradzane w zależności od tego czy znajdą komuś pracę. W tym zakresie dużo rzeczy można zlecić firmom zewnętrznym - dodał Ryszard Petru.

Przekonywał, że ”urząd pracy nie jest urzędem bezrobocia”.

Powinien przyjąć osobę bezrobotną. Powiedzieć jakie są oferty pracy i poinformować, jakie jest potrzebne doszkolenie - tłumaczył.

Prywatne kopalnie

Lider Nowoczesnej uważa, że z górnikami trzeba rozmawiać wprost. –

Donald Tusk mamił ich, że kopalnie nie będą restrukturyzowane. Teraz robi to Beata Szydło, czyli wciska im kit - powiedział. 

Powtórzył, że trzeba sprywatyzować kopalnie i zlikwidować przywileje.

Potem będzie pracowało tylu ilu będzie potrzeba. Irytacja będzie wtedy kiedy będziemy górnikom obiecywać rzeczy nierealne - dodał.

Ryszard Petru podkreślił, że tylko dzięki temu, że górnictwo będzie prywatne będzie rentowne, a górnicy będą mieli pracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wino 2015-10-20 11:46:09
    Oczywiście, że prywatyzacja to świetny pomysł. Zgadzam sie w 100 procentach. Wtedy pani w Urzędzie będzie mogła postawić się na miejscu Kowalskiego ,który do niej przychodzi. Popieram postulaty Nowoczesnej i oddaje głos na Grzegorza Boguckiego z Warszawy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA