REKLAMA

Petru zaprasza liderów ugrupowań parlamentarnych na spotkanie ws. Brexitu

  • Autor: PAP/JS
  • 30 czerwca 2016 14:57
Petru zaprasza liderów ugrupowań parlamentarnych na spotkanie ws. Brexitu (fot.nowoczesna.pl)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru wystosował zaproszenia do liderów ugrupowań parlamentarnych na spotkanie, podczas którego miałoby zostać wypracowane wspólne stanowisko dot. przyszłości Polski w Unii Europejskiej po brytyjskim referendum.

"Apeluję do wszystkich partii o możliwość spotkania w celu wypracowania wspólnego stanowiska, jak prezentować interes Polski w Unii Europejskiej i jaką powinniśmy nową Unię zaproponować, tak abyśmy byli w niej najsilniejsi" - mówił Petru podczas briefingu w Sejmie.

"W tej sprawie wystosowałem pisma do szefów wszystkich partii: Grzegorza Schetyny, Jarosława KaczyńskiegoWładysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza, z prośbą o to, abyśmy przedyskutowali to, co Polska powinna zrobić w najbliższym czasie, aby nasza sytuacja w Unii Europejskiej nie osłabła, ale i się wzmocniła" - zaznaczył.

Szef Nowoczesnej powiedział, że w pismach do liderów zaproponował, by punktem wyjścia do rozmów był plan, który przedstawił kilka dni temu. Plan ten zakłada - według Petru - "zakończenie sporów z UE, apel o to, abyśmy za każdym razem zasiadali przy głównym stole, a nie tworzyli swoje podstoliki oraz aby rozpocząć debatę na temat wejścia Polski do strefy euro".

Czytaj też: Rynek pracy skorzysta na Brexicie

"Wiem, że niektórzy na wejście Polski do strefy euro się nie zgadzają, jak np. Jarosław Kaczyński, ale nie oznacza to, że nie można o tym rozmawiać" - zaznaczył Petru. "Jest wysoce prawdopodobne, że ta nowa Unia Europejska, to będzie głównie strefa euro i tam będzie budżet, tam będą podejmowane główne decyzje" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • giezeta80 2016-07-01 20:18:45
    Pan Petru powiedział: "Jest wysoce prawdopodobne, że ta nowa Unia Europejska, to będzie głównie strefa euro i tam będzie budżet, tam będą podejmowane główne decyzje" Ano tylko tyle powiem: Nie daj Boże. AmenREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA