REKLAMA

PGNiG pod lupą CBA. Chodzi o kontrakt na usługi IT za 40 mln zł

  • Autor: GP
  • 19 października 2016 10:06
PGNiG pod lupą CBA. Chodzi o kontrakt na usługi IT za 40 mln zł CBA sprawdza kontrakt PGNiG. W 2009 roku firma żony byłego ministra miała zarobić duże pieniądze. (fot.:CBA/twitter.com)

• Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza firmę powiązaną z żoną byłego ministra w rządzie PO-PSL.
• Sprawa dotyczy przetargu na usługi informatyczne z 2009 roku dla PGNiG.
• Zastanawiający zysk firmy miał wynieść 24 mln zł.

Agenci CBA zbadali umowę z firmą, w której udziały miała żona ministra skarbu państwa w latach 2007-2011, Aleksandra Grada. Spółka miała realizować zlecenie państwowe siedem lat temu - donosi "Fakt".

Chodzi o kontrakt z 2009 roku, gdy PGNiG zawarło z konsorcjum trzech firm (w tym właśnie firmą powiązana z żoną byłego ministra), umowę na wykonanie i wdrożenie systemu informatycznego.

Śledczy sprawdzają umowę opiewającą na 40 mln zł. Podejrzenie budzi fakt, że omawiana  firma zarobiła na kontrakcie więcej niż pozostałe dwie spółki razem. Zysk badany przez CBA wyniósł 24 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Radek 2016-10-21 12:53:01
    Dobrze, że przynajmniej cały czas działają nad ulepszeniem oferty produktowej zmianasprzedawcygazu.pl/prad-i-gaz-od-pgnig-oferta/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA