REKLAMA

Piątkowe posiedzenie rządu pod znakiem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

  • Autor: GP
  • 02 listopada 2016 08:43
Piątkowe posiedzenie rządu pod znakiem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Rząd spotka się w piątek (4 listopada). Posiedzenie Rady Ministrów ma przewidziane trzy punkty. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Rząd spotka się w piątek (4 listopada) o godzinie 12.
• Dwa z trzech punktów obrad Rady Ministrów to inicjatywy pod pieczą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
• Pierwszy dotyczy dostosowania prawa w Polsce do dyrektywy UE, drugi ma znieść niekonstytucyjność ustawy o pomocy społecznej. To konsekwencja wyroku TK z 2015 roku.

Kancelaria Premiera RP informuje, że najbliższe posiedzenie rządu będzie miało miejsce w piątek (4 października) o godzinie 12. Beata Szydło i jej ministrowie zajmą się wówczas trzema sprawami. Pierwszą jest zmiana w ustawie o finansach publicznych - tę nowelizację przygotowało Ministerstwo Finansów.

Drugą i trzecią sprawą są projekty Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Resort Elżbiety Rafalskiej przygotował zmianę ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, a także nowelizację ustawy o pomocy społecznej.

Za pierwszy projekt MRPiPS odpowiada sekretarz stanu w resorcie - Stanisław Szwed. Projekt dostosowuje prawo polskie do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 26 lutego 2014 r. (2014/36/UE) w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw trzecich w celu zatrudnienia w charakterze pracownika sezonowego.

Drugi projekt MRPiPS (o zmianie ustawy o pomocy społecznej) jest pilotowany przez Elżbietę Bojanowską. Wdraża w życie wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 października 2015 r. TK orzekł w nim, że art. 106 ust. 3 ustawy o pomocy społecznej jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

Omawiany artykuł ustawy dotyczy wniosku o przyznanie zasiłku stałego osobie całkowicie niezdolnej do pracy, legitymującej się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności i niemającej innych środków utrzymania, prawo do zasiłku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA