REKLAMA

Piechociński krytykuje związki: Szydło tylko obiecuje

 • Autor: TM
 • 01 października 2015 09:33
Piechociński krytykuje związki: Szydło tylko obiecuje Sytuacja cen surowców jest dramatyczna, nie tylko w Europie - wyjaśniał Piechociński. Fot. mg.gov.pl

Wystarczy postawić krzyżyk przy pani Beacie Szydło, a nagle kopalnia Brzeszcze nie będzie potrzebowała kilkuset milionów, żeby odbudować spalony chodnik – powiedział Janusz Piechociński w Radiu ZET.

Beata Szydło i zdecydowana większość Prawa i Sprawiedliwości nie daje nic poza deklaracjami i obietnicami, że będzie łatwo, miło i przyjemnie. Wystarczy postawić krzyżyk przy pani Beacie Szydło, a nagle kopalnia Brzeszcze nie będzie potrzebowała kilkuset milionów, żeby odbudować spalony chodnik - stwierdził Janusz Piechociński.

Tak odpowiedział na wczorajsze wystąpienie Beaty Szydło, która mówiła, że brak realizacji porozumienia w sprawie przyszłości Kompanii Węglowej jest symbolem słabości rządu Ewy Kopacz.

"PiS nie wiedziało co robić z władzą"

Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość nie dopuszcza, by miały być zamykane kopalnie i dlatego „rządziło 1,5 roku, bo nie wiedziało, co z władzą zrobić”.

Sytuacja cen surowców jest dramatyczna, nie tylko w Europie. Tonę węgla można sprzedać za 150 złotych, a koszty wydobycia w większości kopalni głębinowych na Górnym Śląsku przekracza 250 złotych - wyjaśniał Piechociński.

Jego zdaniem powinniśmy „przez rozumny dialog przesuwać siły, środki maszyny, urządzenia i górników tam, gdzie jest dobrej jakości węgiel, który się sprzedaje”.

"Innego wyboru nie ma"

 Jak podkreślił, "przynajmniej część" górniczych związków zawodowych nie jest partnerem i nie rozumie powagi sytuacji w górnictwie.

 Oskarżył część górniczych związków zawodowych że "mniej interesuje je ratowanie kopalń i miejsc pracy, a bardziej obalanie rządów i wpływanie na wynik wyborów".

Nierentowne kopalnie będą zamykane. Innego wyboru nie ma - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Chełmianin N 2015-10-01 15:51:24
  PLON! Koniczynka już dojrzała i czas najwyższy wykosić, w październiku wymłócić i do spichlerza wrzucić i niech tam poleży, a jak będzie zapotrzebowanie, to na grunt dobrze obrobiony znowu ją się wrzuci, deszcz na nią spadnie i rosnąć będzie sobie ładnie, no i przy dobrym klimacie z obrotu nie wypadnie. Morał: w przyrodzie dorodne nasienie sobie radzi, zaś miernie wykształcone z klimatem nie poradzi.
 • On 2015-10-01 11:37:10
  Pani Bieńkowska powiedziała, że to (...) i to wyjaśnia.
 • ja 2015-10-01 10:59:54
  Człowieku, nie wiesz, nie znasz się to się nie wypowiadaj. Kto mu naopowiadał takich bzdur???
 • tak 2015-10-01 10:14:29
  czy nierentowne gospodarstwa rolne bedą zamykane czy dalej miasto ma je utrzymywać?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA