REKLAMA

Piechociński ostrzega prezydenta: grozi nam nowa wojna światów

  • Autor: PAP
  • 07 października 2015 11:08
Piechociński ostrzega prezydenta: grozi nam nowa wojna światów Piechociński przestrzegła, że jeśli Europa popełni błędy to grozi jej "nowa wojna światów". Fot. facebook.com

Prezes PSL wicepremier Janusz Piechociński zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o organizację spotkania w sprawie uchodźców. Apelujemy o takie spotkanie, bo w tym dialogu brakuje nam aktywności najważniejszych osób w kraju - podkreślił Piechociński.

Wicepremier, minister gospodarki, chciałby aby prezydent Duda zaprosił na to spotkanie przedstawicieli najważniejszych ugrupowań parlamentarnych, samorządowców oraz przedstawicieli Kościołów i związków wyznaniowych.

Dobry scenariusz

Chodzi o spotkanie wszystkich, którzy coś znaczą w polskiej polityce i życiu publiczny. Wobec niepewności i zagrożeń, które się dziś pojawiają musimy wypracować wspólnie polski dobry scenariusz - powiedział Piechociński we Wrocławiu.

Według niego takie spotkanie powinno już się odbyć, w ciągu trzech miesięcy prezydentury Andrzeja Dudy.

Dziś jest już ono bardzo konieczne. Dlatego, że Europa, choćby w negocjacjach z Turcją, proponuje coś aktywnego by ustała ta fala migracji – zaznaczył.

Piechociński przestrzegła, że jeśli Europa popełni błędy ws. "wielkiej wędrówki ludów, narodów i społeczności" może jej grozić "nowa wojna światów".

Kierunek wschodni

Zdaniem ministra gospodarki wyzwaniem jest nie tylko migracja ludzi z Bliskiego Wschodu czy Afryki, ale również migracja, która może pojawić się z kierunku wschodniego.

Przy coraz bardziej słabnącej sile gospodarki ukraińskiej za chwilę możemy mieć na skalę niespotykaną uchodźstwo, które przyjdzie z kierunku wschodniego – ocenił.

Piechociński zaapelował jednocześni, by w debacie publicznej unikać stygmatyzacji, tych, którzy "wyglądają inaczej i myślą inaczej".

Dziś my Polacy i my Europejczycy zdajemy wielki test z naszego humanizmu, chrześcijaństwa i naszej solidarności - powiedział.

Wicepremier podkreślił również, że Polska powinna włączyć się w pomoc humanitarną "u źródeł procesów migracji"

To również miejsce na to, by nasza żywność, produkty lekarskie i sanitarne za pieniądze przeznaczane na pomocy humanitarną przez organizacje międzynarodowe znalazły się na rynkach państw, które tej pomocy potrzebują - mówił Piechocińsk

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ozzy 2015-10-07 19:41:37
    e flinston bij mi stąd .dupny mi wicepremier co sie złączy z każdym byle stołek utrzymać,żenada
  • Babcia 2015-10-07 12:19:57
    Oooo!!!! Pan Piechociński się obudził???? Wojna światów już się zaczęła, efekty politycznych decyzji ,dadza o sobie znać w najbliższych latach i nie będą to efekty optymistyczne.Najpierw podjęto ,brzemienne w skutkach decyzje, dotyczące min. bezpieczeństwa kraju i obywateli a teraz będzie się debatować ???Czy aby na takie debaty nie jest za późno???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA