REKLAMA

Piechociński za likwidacją MSP i powołaniem resortu energetyki

 • Autor: PAP/ luo/ son/
 • 18 października 2015 12:12
Piechociński za likwidacją MSP i powołaniem resortu energetyki Janusz Piechociński (fot. Facebook)

Istnienie resortu skarbu w obecnym kształcie nie ma sensu. MSP powinno zostać zlikwidowane, a nadzór nad strategicznymi spółkami przeniesiony do kancelarii premiera. Jednocześnie należy powołać ministerstwo energetyki – uważa wicepremier Janusz Piechociński.

Podobny pomysł w rozmowie z PAP przedstawił niedawno ekspert gospodarczy i poseł PiS Paweł Szałamacha.

"Po pierwsze, w obecnym kształcie istnienie ministerstwa skarbu nie ma sensu. Procesy prywatyzacyjne w Polsce de facto już się zakończyły. Trzeba przenieść nadzór nad srebrami rodowymi do kancelarii premiera – musi tam trafić te kilkadziesiąt przedsiębiorstw, które mają być strategiczne, które nie są przeznaczone do prywatyzacji. Pod nadzór Ministerstwa Gospodarki należy przekazać z kolei Agencję Rozwoju Przemysłu i turystykę" - powiedział.

 Jego zdaniem "nietrafione w praktyce było rozdzielenie nadzoru nad energetyką pomiędzy resorty skarbu i gospodarki". "Stwarzało to gigantyczne problemy z punktu widzenia odwagi w podejmowaniu decyzji. Stąd pomysł powołania ministerstwa energetyki" - wskazał Piechociński.

Szałamacha mówił natomiast, że jego ugrupowanie rozważa stworzenie resortu energetyki, który będzie nadzorował spółki elektroenergetyczne, paliwowe i gazowe. Nadzór nad spółkami chemicznymi, finansowymi, KGHM i innym trafiłby do resortu gospodarki, a resort skarbu zostałby zlikwidowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • likwidator 2015-10-19 14:07:52
  Ja jestem za likwidacją Piechocińskiego.
 • kacperek 2015-10-19 08:09:05
  Pan Piechociński się obudził teraz. Co robił przez ostatnie 8 lat, oraz ostatnie 4 lata, gdy był w rządzie wicepremierem od gospodarki.
 • kończ waść wstydu oszczęd 2015-10-18 13:03:24
  Nagle olśniło Piechocińskiego przed wyborami?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA