REKLAMA

Pięciu polskich marynarzy w rękach piratów. Rząd monitoruje

  • Autor: GP
  • 27 listopada 2015 13:06
Pięciu polskich marynarzy w rękach piratów. Rząd monitoruje Zatoka Gwinejska teatrem uprowadzenia polskich marynarzy, MSZ monitoruje sytuację (fot. T.Kijas, flickr.com, licencja: CC BY-NC-ND 2.0)

Kilku polskich marynarzy zostało uprowadzonych na wodach Zatoki Gwinejskiej, u wybrzeży Nigerii. Porwania dokonali piraci ze statku Szafir pod cypryjską banderą. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Kancelaria Premiera RP zapewniają, że monitorują sytuację i są gotowi do działania.

- Premier Beata Szydło jest w kontakcie z odpowiednimi służbami, cały czas monitorujemy sytuację - zapewniała Elżbieta Witek, rzecznik prasowa rządu.

Źródło: Kancelaria Premiera, twitter.com

Minister Waszczykowski o zabiegach dyplomacji

Polskie służby dyplomatyczne, odpowiedzialne za bezpieczeństwo polskich obywateli poza granicami kraju, robią wszystko co w ich mocy by uwolnić porwanych, zapewniał na konferencji prasowej w piątek minister Witold Waszczykowski.

- Na statku nie ma śladów, aby załoga odniosła uszczerbek na zdrowiu - relacjonował ustalenia minister. - Wśród uprowadzonych jest pięciu polskich marynarzy. (...) Mamy d

Wczesnym rankiem 27 listopada podano informację o uprowadzeniu statku, na którym znajduje się kapitan, oficerowie i marynarze, razem 11 osób w tym pięciu Polaków. Jak doszło do uprowadzenia nie jest jeszcze do końca jasne. Wostęp do tych osób, które pozostały na statku, a nie zostały porwane.

MSZ zapewnia, że jest w kontakcie z Nigeryjczykami, którzy starają się rozwiązać problem. Statek został zaatakowany na wodach, za które odpowiadają władze w Abudży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • romek 2015-11-27 14:20:44
    Czy ktoś z Redakcji czytał ten tekst, pełen braków i błędów?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA