REKLAMA

Pierwsza zagraniczna wizyta marszałka Marka Kuchcińskiego

  • Autor: GP
  • 18 grudnia 2015 09:26
Pierwsza zagraniczna wizyta marszałka Marka Kuchcińskiego Marszałek Marek Kuchciński udaje się na Węgry na zaproszenie Zgromadzenia Narodowego tego kraju (fot. P.Drabik, flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

18 grudnia marszałek sejmu Marek Kuchciński udaje się do Budapesztu. Jest to wizyta podyktowana współpracą parlamentów Polski i Węgier.

Oficjalne zaproszenie wystosował przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Kvera.

W programie piątkowej wizyty marszałka Kuchcińskiego jest  rozmowa z przewodniczącym Laszlo Koverem oraz spotkanie z Polonią węgierską. Częścią polskiej delegacji jest przewodniczący komisji sejmowej ds. Unii Europejskiej Piotr Naimski.

Politycy będą rozmawiać o zmianach do jakich może dojść we współpracy parlamentów obu krajów. Zostanie poruszony także temat obchodów sześćdziesiątej rocznicy poznańskiego czerwca i powstania na Węgrzech z roku 1956 r. Obie te daty to rocznice walki opozycyjnej społeczeństw z władzą komunistyczną, odpowiednio w Polsce i na Węgrzech.

Bieżące wyzwania dla Wspólnoty Europejskiej

Rozmowy o aktualnych problemach politycznych także są przewidziane. Marszałek Kuchciński i Laszlo Kvera będą dyskutować o współpracy polsko-węgierskiej i krajów Grupy Wyszehradzkiej w ramach Unii Europejskiej i NATO. W dalszych planach jest zapowiedziana dyskusja o kierunkach rozwoju Unii i wyzwaniach, jakie stoją przed Europą, a także o brytyjskiej propozycji reformy Wspólnoty.

Marszałek sejmu złoży też wieniec pod Pomnikiem Męczenników Katynia. Pomnik został został odsłonięty w kwietniu 2011 r. i był ufundowany wspólnie przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz władze Budapesztu.

Wizyta ma charakter oficjalny i jest przewidziana tylko na jeden dzień.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Państwo teoretyczne! 2015-12-18 11:42:14
    Mam cichą nadzieję iż, to nie Polscy obywatele stoją za plecami, nie widzę wojska, czy tajniaków krótkofalówkami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA